פרשת הכדורגלנים והקטינות: ביהמ"ש דחה את בקשת כאן חדשות לפרסם את שמות השחקנים

ביהמ"ש: לא לפרסם את שמות הכדורגלנים החשודים
השופטת ציינה כי "ניצבות זכויות החשודים לכבוד, לשם טוב ולפרטיות", ו"התשתית הראייתית מוגבלת ועוצמתה נמוכה ביותר"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שחקן מכבי ת"א
צילום: צילום: פלאש 90

פרשת הכדורגלנים והקטינות: בית משפט השלום בראשון לציון דחה הערב (ראשון) את בקשת כאן חדשות והארץ לפרסם את שמות הכדורגלנים ממכבי תל אביב החשודים בעבירות מין בקטינות. השופטת זהר דיבון סגל כתבה בהחלטתה כי "עקרון פומביות הדיון אינו מוחלט. מנגד ניצבות זכויות החשודים לכבוד, לשם טוב ולפרטיות".

פרשת הכדורגלנים והקטינות: איך קורה ששוב האש מופנית לעבר הקורבנות? | דעה

עוד כתבה השופטת כי "נוכח טענות החשודים, לפיהן לא ידעו כי טרם מלאו לקטינות 16, התשתית הראייתית מוגבלת ועוצמתה נמוכה ביותר. בנקודת הזמן הזו, כאשר דבר קיומה של חקירה פלילית ומהות החשדות ידועים לציבור, בנסיבות המיוחדות של מקרה דנן ולאור דלות הראיות וכאשר החלטה בדבר הגשת כתב אישום ואם לאו מהווה נדבך משמעותי, יש להעדיף את מניעת הנזק החמור שעלול להיגרם לחשודים כתוצאה מפרסום שמם". לצד זאת, השופטת ציינה כי "אין מדובר בהחלטה נצחית", וספק אם יהיה ניתן למנוע את הפרסום לאורך זמן.

בכאן חדשות פורסם בשבוע שעבר כי ממצאי חקירת הפרשה מעלים ששני השחקנים ידעו באופן חד משמעי שמדובר בקטינות מתחת לגיל 18 הלומדות בתיכון. עם זאת, אין שום ממצא שמוכיח מודעות לכך שהנערות מתחת לגיל 16. כך עולה מכל העדויות שנגבו עד כה ולכן קיים קושי להוכיח עבירה של בעילה אסורה בהסכמה. מהחקירה כן התגבשה תשתית ראייתית לעבירה של הגשת אלכוהול לקטינים, ואחת הנערות העידה במשטרה: "האלכוהול היה חלק מתוכנית הניצול".

הפופולריים