מנהל בית ספר בפזורה הבדואית נורה ונפצע קשה

מנהל בית ספר בפזורה הבדואית נורה ונפצע קשה
המשפחה אליה משתייך המנהל מצוייה בסכסוך בין שני פלגים המתחרים על מוקדי כוח בכפר, בית הספר ביניהם. יחד עם המנהל נורה גם דודו, בן 60, שגם נפצע קשה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בית החולים סורוקה
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

שני גברים בגילאים 45 ו-60 נפצעו קשה הערב (שישי) מירי בפזורה הבדואית בנגב, אחד מהם הוא מנהל בית ספר בכפרו והפצוע השני הוא דודו. מעט לפני השעה 21:00 הובאו הפצועים לכניסה ליישוב שגב שלום, שם חברו לצוותי מגן דוד אדום שהגישו להם טיפול ראשוני ואף ביצעו ניתוח בשטח.

שבט אבו קווידר, אליו משתייכים הפצועים, מצוי כשנה בסכסוך על רקע השליטה בבית הספר החדש בכפר. בית הספר בכפר הוקם בין היתר על מנת להפחית את המתיחויות בקרב שני פלגים באותה המשפחה, המצויים במאבק על מוקדי כוח.

פראמדיקית מד"א, שהגישה טיפול לאחד הפצועים, חני בן דוד, סיפרה: "סמוך לכניסה לשגב שלום חברנו עם רכב פרטי. הפצוע היה בהכרה וסבל מפציעות קשות בגופו. הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים שכלל ניתוח זעיר בשטח והוא פונה במצב קשה ויציב לבית החולים תוך המשך טיפול רפואי שכלל תרופות ועצירת דימומים" .

מוקדם יותר השבוע נקבע מותה של רואן אל-קארנאווי בת ה-29, שעל פי החדש הוכתה בידי בעלה ביום שישי שעבר. רואן הייתה בחודש השלישי להיריונה. בריאיון לתוכנית "ערב ערב" בכאן 11, סיפר אביה שחאדה אל-קארנאווי: "היו מכות, אבל סלחנו וויתרנו כדי שהילדים יחיו יחד". אל-קארנאווי, שגילה על ההיריון לדבריו רק כשהגיע לבית החולים, ציין: "בחיים לא היינו מדמיינים שזה יכול להגיע למכה הקטלנית".

ביום חמישי בלילה נורה צעיר בן 24 במועצה המקומית ג'ת שבאזור המשולש על ידי אלמוני. מותו נקבע בבית החולים הלל יפה בחדרה. ביום רביעי בלילה נדקר למוות בבאקה אל-גרבייה מוחמד וותד בן ה-20, תושב ג'ת. ביום שלישי בשעות הצוהריים נורה למוות פריד ח'לאף בן 20 ביפו. ילד בן 12 נורה אף הוא באירוע ומצבו מוגדר אנוש.

הפופולריים