"פזיזות ורשלנות": כתב אישום בגין קריסת עגורן בבת ים

פזיזות ורשלנות: אישום בגין קריסת עגורן בבת ים
חברת מבנים ונתיבים ושניים ממנהליה מואשמים במעורבות בקריסה • לפי כתב האישום, השניים ביססו את המנוף בשטח בניגוד לתוכניות שקיבלו • מפעיל העגורן נפצע קשה בקריסה ועוברי אורח נוספים נפגעו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עגורן, מנוף
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

כתב אישום הוגש היום (חמישי) נגד חברת "מבנים ונתיבים בע"מ", גיא עטיה ועומר עטיה, בעקבות אחריותם לקריסת מנוף באתר בנייה בבת ים בשנת 2017. הם מואשמים בעבירה של מעשה פזיזות ורשלנות בדרך של שימוש לא זהיר במכונות.

לפי כתב האישום החברה מבנים ונתיבים שימשה כמבצעת הבנייה של פרויקט מגורים באתר בנייה בבת ים. גיא עטיה שימש כמנהל הנדסה ומנהל העבודה באתר. עומר עטיה שימש כמנהל התשתיות והלוגיסטיקה באתר מטעם החברה. השניים קיבלו תכנית מהנדס לביסוס העגורן, אשר לא תאמה את הוראות היצרן. כשהם לא הצליחו לבצע את התכנית כלשונה, המנוף הוצב בשטח באופן שגוי ולקוי, מבלי שפנו למהנדס. 

ב-13 בפברואר 2017 קרס העגורן בזמן שמפעילו עבד עליו. העגורן קרס על הכביש הסמוך לאתר הבנייה וזרועו חדרה את תקרת החניון התת-קרקעי בבניין סמוך. כתוצאה מכך, נגרמו למפעיל שברים רבים בגופו, הוא אושפז לתקופה ממושכת בבית החולים, נזקק לסדרה של ניתוחים ובהמשך עבר ניתוח לקטיעת רגלו. בנוסף נפצעו בתאונה עוברי אורח ששהו ברכבם בסמוך למקום.

לפי כתב האישום, הנאשמים נהגו ברשלנות בכל הנוגע לביסוס העגורן שבפיקוחם, לא נקטו באמצעי הזהירות המתבקשים לשם הבטחת יציבותו ובכך סיכנו את חייהם של העובדים באתר ושל עוברי האורח וגרמו לתאונה.

הפופולריים