"אני אהרוג אותך": אישום - הניף חרב כדי לשסף את צווארה של אשתו

אישום: הניף חרב כדי לשסף את צווארה של אשתו
כתב אישום הוגש נגד גבר בן 50 שניסה לרצוח את אשתו ותקף את ילדיו בנסיבות מחמירות. הנאשם ביקש מקרוב משפחה שיישכנע את האישה לבטל את התלונה נגדו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מחאות נגד אלימות כלפי נשים בחולון 06.05.20
צילום: צילום: ענת ניר

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (חמישי) לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד נאשם בן 50 בגין ניסיון רצח, תקיפת קטין בנסיבות מחמירות ועבירות נוספות אותן ביצע כלפי אשתו וילדיו. על פי כתב האישום הנאשם תקף את אשתו באמצעות חרב שהייתה תלויה בביתם וניסה להורגה, תוך שהוא מתנפל עליה בקריאה "אני אהרוג אותך".

הנאשם ניסה לפגוע באישה עם החרב בתנועות שיסוף, בכוונה לגרום למותה. בשלב מסוים האישה נפלה על הרצפה והנאשם הניח את ברכו עליה וניסה לפגוע בה עם החרב פעם נוספת. אז הנאשם אמר למתלוננת "אני אכער אותך" וכיוון את החרב לפניה. האישה הגנה על פניה באמצעות ידה והחרב גרמה לה מספר חתכים שותתי דם. הנאשם המשיך לפגוע באישה עם החרב בכל חלקי גופה לעיניי ילדיהם שנכחו בבית. האירוע הסתיים כשהאישה והילדים הצליחו להדוף את הנאשם אל מחוץ לחדר ולנעול את הדלת.

במקרים אחרים תקף הנאשם את ילדיו הקטינים בנסיבות מחמירות וגרם להם חבלות. לאחר שנעצר פנה הנאשם לקרוב משפחה וביקש שיישכנע את האישה לבטל את התלונה שהגישה נגדו. הפרקליטות ביקשה מבית המשפט לעצור את הנאשם עד תום ההליכים.

בתוך כך, משבר קורונה החמיר את תופעת האלימות במשפחה וחל גידול במספר התלונות על אלימות במשפחה. בתחילת החודש אלפי בני אדם השתתפו בעצרת בגן צ'רלס קלור בתל אביב, נגד אלימות כלפי נשים. המשתתפים קראו למדינה להעביר תקציבים לתוכנית הלאומית למאבק באלימות במשפחה ולעגן אותה בחוק.

הפופולריים