השינויים בחוק הקורונה: סמכויות האכיפה על אזרחים יינתנו גם למי שאינם שוטרים

חוק קורונה: סמכויות האכיפה - לא רק לשוטרים
מסתמן כי גם פקחים ועובדי רשויות מקומיות יוסמכו לאכוף את החוק
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שער אפליקציה
צילום: כאן

מחר יחלו בהליך מואץ ההליכים להעברת חוק הקורונה, שמרכז את סמכויות הממשלה במצב חירום רפואי. המטרה היא לבקש קיצור תקופות בכנסת כדי לאפשר קידומו המהיר. עם זאת, במקביל, אמורים להיערך שינויים נוספים בחוק שגם הם צפויים לעורר תגובות ואף התנגדויות של הציבור. לאחר הפרסום אמש בכאן חדשות הערב (שבת) פורסמו כמה שינויים נוספים בחדשות השבת בכאן 11. בטיוטת החוק הרשמית מופיעה הכותרת "חסר: חובת הכשרת מפקחים" וזאת לאחר שטרם הוסדרה הכשרתם של מי שיקבלו סמכויות מכוח החוק לאכוף אותו על אזרחים ואינם שוטרים, כמו פקחים ועובדי רשויות מקומיות.


אמש כאמור, פורסם כי בין השינויים הצפויים בחוק הקורונה: הסמכות לחייב בני אדם להיכנס לבידוד בבתיהם או במלוניות וכן האפשרות לסגור מקומות שיפרו את הנחיות הקורונה. לפי טיוטת החוק, יהיה אפשר להכריז על מצב חירום רפואי לחודש אחד, והכנסת תוכל לבטל את ההכרזה. תקנות שיותקנו בשל מצב החירום יהיו בתוקף למשך שבוע בלבד, אלא אם ועדה של הכנסת תאשר להאריך אותן.

מאז פורסם תזכיר חוק הקורונה ערב חג השבועות, העביר הציבור כ-20 אלף הערות לתזכיר, ובעקבות כך תוקנו כמה סעיפים, בהם מענה לאנשים עם מוגבליות. תזכיר החוק הפך לשיחת השבוע ברשתות החברתיות, אחרי שגולשים רבים הביעו דאגה מסמכויות נרחבות שינתנו לממשלה.

הפופולריים