"הבינה לעומק את הפעולות": הוארך מעצר החשודה בסחר בנשים

הוארך מעצר אלופת ישראל לשעבר החשודה בסחר נשים
טוען המשטרה ציין בדיון בבית המשפט כי מדובר בתיק מסועף ומטלטל. עורכת דינה התלוננה כי החשודה "מגיעה לחקירות מותשת פיזית וגופנית". השופטת: "יש מארג ראיות מקיף, אשר כולל ראיות פורנזיות ועדויות ממספר רב של אנשים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סבטלנה גנזדילוב - רשת סחר בנשים
צילום: צילום: אי-פי

בבית משפט השלום בתל אביב הוארך היום (חמישי) בשישה ימים מעצרה של אלופת ישראל באתלטיקה לשעבר, החשודה שעמדה בראש רשת לסחר בנשים לצורכי זנות. טוען המשטרה אמר בדיון כי מדובר בתיק מורכב ומטלטל. השופטת אמרה בדיון כי "החשודה הבינה לעומק את הפעולות הנדרשות לתחזוק הרשת". 

"בשנת 2020 קל מאד לקנות בחורה, להביא אותה לארץ. יש התפתחות, ולא רק בעניין הסחר בבני אדם אלא בסוג שירותי המין שניתנו באותם בתי בושת", אמר טוען המשטרה. עורכת הדין אורית חיון, שמייצגת את החשודה, אמרה: ״הושיבו אותה בתא עם עצורה אחרת שתקפה אותה. היא מגיעה לחקירות מותשת פיזית וגופנית״. 

השופטת, ענת יהב, אמרה בדיון: "יש מארג ראיות מקיף, אשר כולל ראיות שונות, החל מפורנזיות וכלה בעדויות ממספר רב של אנשים. קיימת נסיבה מחמירה לעניין הבאת אותן נשים לעיסוק בזנות כאשר מדובר במשהו, שלטעמי, עונה על הקריטריון של סחר בנשים לצורך בזנות. במקרה מדובר באישה אחת כאשר המסיבות כפי שעולות מעדותה היא קשות, ניצול של חולשה, ניצול של מי שהובא ממדינה אחרת".

החשודה, תושבת רמת גן בת 50 נעצרה ביום ראשון. ב-2017 הואשמה החשודה בסחר בנשים, בסרסרות ובזנות, אך כתב האישום בוטל. יחד עימה, נעצרו ביום ראשון שמונה חשודים בחשד שלקחו חלק בפעילות הרשת.

על פי החשד, המעורבים הביאו נשים מחו"ל לישראל לצורך מתן שירותי מין בדירות בגבעתיים, רמת גן, פתח תקווה ורעננה - כל זאת במסווה של שירותי עיסוי. בת ה-50 חשודה שהובילה, בין השאר, את מסע הפרסום לגיוס הקורבנות יחד עם בן זוגה לשעבר. בת ה-50 חשודה שניהלה את עובדי הרשת והדריכה את הנשים כיצד לפעול במסגרתן עבודתן.

הפופולריים