עובדות במעון רה"מ נחקרות בחשד למתן עדות שקר במסגרת תביעה שהגישה עובדת המעון לשעבר נגד שרה נתניהו

עובדות במעון רה"מ נחקרות בחשד למתן עדות שקר
במסגרת התביעה שהגישה עובדת המעון לשעבר שירה רבן נגד רעיית ראש הממשלה, נטען כי נתניהו התעמרה בה וכי הדבר היה חלק מהתנהלותה הקבועה במעון. אחת העובדות החשודה בתצהיר כוזב לחוקרים: "זו רדיפה פוליטית אתם מחפשים את נתניהו" • עורך דינה של נתניהו: "מנדלבליט משעבד את משטרת ישראל לרדיפה אובססיבית ומגמתית של משפחת נתניהו". היועמ"ש הגיב: דברי בלע, לא נירתע"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שירה רבן, שרה נתניהו
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עובדות במעון ראש הממשלה נחקרו היום (ראשון) בחשד למתן עדות שקר, במסגרת תביעה שהגישה עובדת המעון לשעבר שירה רבן נגד רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו. היום הודיעה הפרקליטות לבית המשפט כי היא מבקשת לעכב את הדיון בשל חקירה בנושא. החקירה מתנהלת ביחידה הארצית לחקירות הונאה.

מטעם שרה נתניהו העידו שתי עובדות. בתצהירה סיפרה אחת מהן שנתניהו קיבלה אותה לעבודה במאור פנים ומעולם לא כעסה. בקשר לנוהל בגדי עבודה במעון טענה כי נתניהו אמרה לה שאין צורך בלבוש ייצוגי וכי היא יכולה ללבוש מה שבא לה. היא סיפרה כי יאיר נתניהו היה מבקש במאור פנים ובצורה יפה אם אפשר לנקות את חדרו.

אחת העובדות החשודה במתן תצהיר כוזב אמרה לחוקרים: "זו רדיפה פוליטית אתם מחפשים את נתניהו. אני עומדת מאחורי התצהיר. כל מילה שאני אמרתי אמיתית. אף אחד לא הציע לי כלום תמורת העדות. יש פסטיבל גדול לחפש את נתניהו".

בעדותה בבית הדין האזורי לעבודה בירושלים בחודש דצמבר האחרון אמרה נתניהו: "הפכתי לשק החבטות של התקשורת, הכי קל לתבוע אותי". בהמשך הוסיפה אשת ראש הממשלה: "כל מה שאומרת שירה רבן זה שקר. שמעתי שמני נפתלי טלפן לעשרות, אם לא למאות אנשים שיתבעו".

עוד אמרה נתניהו בעדותה: "סיפרו עליי כל כך הרבה סיפורי זוועה שעובדות כמעט ולא באות לעבוד אצלי. עשו לי דמוניזציה בקטע הזה וגם על כך שאני מנהלת את המדינה וממנה לתפקידים בכירים". את שירה רבן כינתה אשת ראש הממשלה כ"שתולה".

מטעם ראש הממשלה מסר עו״ד יוסי כהן בתגובה: "בשבוע שעבר חשף ראש הממשלה את החקירות העברייניות שנוהלו במשטרה נגדו בחסות היועץ מנדלבליט. למחרת השמיעו בכירים במשטרה בחדשות 12 איום על ראש הממשלה שהם יתפרו לו תיק נוסף אם ימשיך לבקר אותם. היום הם מימשו את האיום. באופן חריג ביותר התערבה המשטרה בהליך אזרחי, ופתחה בחקירה פלילית בעוד תיק סרק תפור נגד רעיית ראש הממשלה.

"רק לפני כמה חודשים סירב היועץ מנדלבליט לפתוח בחקירה נגד התובעת ליאת בן-ארי לאחר שהעיתונאי אלי ציפורי פרסם הקלטה שמוכיחה שהיא מסרה תצהיר כוזב לבית הדין. מנדלבליט משעבד את משטרת ישראל לרדיפה אובססיבית ומגמתית של משפחת נתניהו בניסיון להפיל את ראש ממשלת ישראל. הציבור כבר הוכיח שהוא לא קונה את זה".

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הגיב לעורך הדין כהן: "בניגוד לטענת הכזב של עורך הדין כהן, המידע אשר עורר את החשד הגיע לידי רשויות אכיפת החוק בשנה שעברה, והועבר לבדיקה. באוקטובר 2019 הודיעה הפרקליטות לבית המשפט במסגרת ההליך האזרחי כי מידע הנוגע להעדתם של עדים בהליך נמצא בבחינה, ומשכך ביקשה לדחות את מועד ההוכחות בתיק, והדברים אף פורסמו בשעתו בכלי התקשורת.

"פעולות החקירה בתיק החלו בחודש מארס האחרון, שעה שנמצא כי קיים חשד סביר לביצוע עבירה פלילית, כך שאין כל שחר לדברי הבלע שפרסם עורך הדין כהן. כפי שמסרה משטרת ישראל, החקירה מתנהלת באישור היועץ המשפטי לממשלה ובליווי ופיקוח של פרקליטות המדינה.רשויות האכיפה תמשכנה לפעול לבירור האמת בלא מורא, באופן ענייני ומקצועי, ולא יהססו לפעול בכל מקרה שיצדיק זאת.

"התבטאויותיו המשתלחות של עורך הדין כהן אינן הולמות עורך דין, ראויות לכל גינוי, אין בהן בדל של אמת, וממילא גם אין בהן כדי להרתיע איש ממערכת אכיפת החוק מלבצע את מלאכתו נאמנה".

השתתפו בהכנת הידיעה: תמר אלמוג, צח שפיצן, רועי ינובסקי ואמוץ שפירא

הפופולריים