"מהקיצוניים באירועי ההפקרה": העליון דן בערעור אספה

"אירוע הפקרה קיצוני": העליון דן בערעור אספה
השופטים על הכדורגלן שהפקיר את ארי נשר: עשה מהלכי שיבוש כדי שלא ייתפס • אספה בדיון: אין שנייה שאני לא מצטער, אבל בבקשה לא להרוס לי את החיים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הכדורגלן יצחק אספה
צילום: צילום: פלאש 90

שופטי בית המשפט העליון השתמשו היום (חמישי) במילים חריפות כדי לתאר את מעשיו של יצחק אספה, שדרס למוות את ארי נשר והפקיר אותו בתאונה. במהלך הדיון בערעורו של אספה על העונש שקיבל - ארבע וחצי שנות מאסר - אמר השופט עופר גרוסקופף כי "המקרה שלנו הוא אחד מהקיצוניים שבאירועי ההפקרה".

לדברי גרוסקופף הצטרפה גם ראש הרכב השופטים, ענת ברון. "האדם לא חוזר, אלא שולח אחרים על מנת לבדוק מה קרה בזירה, בשעת לילה מאוחרת שלא ברור שיש שם אנשים", המשיך גרוסקופף. "הוא עושה מהלכים של שיבוש כדי שלא יהיה אפשר לתפוס אותו". 

אספה אמר בדיון: "אני מצטער מאוד, אין יום ואין שנייה שלא חשבתי על זה. אני רק יכול לנסות ולהבין את הכאב של ההורים. אני רק יכול לנסות ולהבין את מה שעשיתי. אני קיבלתי את הכלא כעובדה מוגמרת, אבל בבקשה לא להרוס לי את החיים".

אבי נשר, אביו של ארי, אמר בדיון: "אני מבקש צדק ושלא תפחיתו יום אחד מעונשו. האם החרטה הזאת הייתה ערב המשפט הזה? כשהוא שיקר למשטרה, כשהוא שיקר לעיתונאים, כשהתראיין לתקשורת? אני כאן לא מתוך נקמה, אני כאן כדי שהבן אדם הבא יחשוב פעמיים".

עורך הדין אילן סופר שמייצג את אספה אמר בדיון כי "בית המשפט נתן משקל יתר לשיקול הרתעת הרבים ולא נתן משקל ראוי לנסיבות האישיות ולאינטרס של שיקום המערער".

בפרקליטות אמרו כי העונש הולם בנסיבות, בכך שאחד מהנפגעים נהרג והשני נפצע. "המחוקק הביע את עמדתו שצריך להחמיר", אמרו. "מדובר בנאשם שהיה מודע לכך שהוא פגע בשניים שרכבו על אופניים, הפגיעה הייתה בעוצמה רבה אבל הוא בחר להימלט מהמקום, הוא הפקיר שני נערים".

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר בחודש ינואר האחרון מאסר של ארבע שנים וחצי על אספה, כדורגלן מועדון ספורט אשדוד. השופט מתח ביקורת חריפה על אספה, נוכח העובדה שחמק מאחריות להפקרה, והגדיר את המעשה כ"שפל מוסרי". כמו כן יפצה אספה את הוריו של נשר ב-20 אלף שקלים, ואת הנער שהיה עם ארי נשר ב-5,000 שקלים.

הפופולריים