פרשת דומא: עמירם בן אוליאל הורשע ברצח שלושת בני משפחת דוואבשה

עמירם בן אוליאל הורשע ברצח משפחת דוואבשה
בן אוליאל זוכה מחברות בארגון טרור. אשתו לשופטים: "התיק מלא חורים, אתם תיזכרו לדיראון עולם". עורך דינו לכאן רשת ב: "עלו על הרוצח הלא נכון"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רוצח בני משפחת דוואבשה בכפר דומא עמירם בן אוליאל בבית המשפט 18.05.20
צילום: צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

קרוב לחמש שנים לאחר רצח משפחת דוואבשה בדומא, בית המשפט המחוזי בלוד הרשיע הבוקר (שני) את עמירם בן אוליאל ברצח שלושת בני משפחת דוואבשה. בן אוליאל זוכה מחברות בארגון טרור. אוריין בן אוליאל, אשתו של עמירם, אמרה לשופטי בית המשפט בתום הדיון: "מה אכפת לכם שאדם חף מפשע יושב בכלא? התיק מלא חורים, אתם תיזכרו לדיראון עולם".

עורך הדין יצחק בם, המייצג את בן אוליאל עם עורך הדין אשר אוחיון, אמר לאחר ההרשעה כי "לאחר שבית המשפט קיבל את ההודאה והשחזור שנעשו בעקבות עינויים, ההרשעה הייתה רק עניין של אקרובטיקה שיפוטית המגשרת בין ההודאה לבין הראיות הסותרות אותה שנתגלו בשטח". עוה"ד בם הוסיף כי "נקודת האור בפסק הדין הינה הימנעות בית המשפט מהרשעת בן אוליאל בחברות בארגון טרור". מוקדם יותר אמר עורך דינו אשר אוחיון בריאיון לכאן רשת ב כי "עמירם אמנם שחזר את האירוע, אבל יותר משהוא ידע פרטים - הוא לא ידע פרטים. בלי שום ספק עלו על הרוצח הלא נכון". 

לפני כשנתיים פסל בית המשפט חלק מהודאותיו של אוליאל ושל קטין נוסף שנאשם בתכנון הרצח, ובאותה נשימה קבע כי הודאות אחרות קבילות מבחינה משפטית. ההודאות שנפסלו נגבו תוך שימוש בכוח פיזי. פרשת דומא הייתה הפעם הראשונה שבה אישר היועץ המשפטי לממשלה לחקור יהודים כ"פצצות מתקתקות" - שיטה שהייתה שמורה עד אז לפלסטינים שנחשדו בטרור.

יחד עם זאת, בשאר החקירות כל ההודאות שנגבו מבן אוליאל, מלבד אחת, התקבלו. ההחלטה סללה את הדרך להרשעתו ברצח של בן אוליאל, אך גם הובילה לעסקת טיעון עם הנאשם הקטין, כפי שפורסם לראשונה בכאן חדשות. במהלך המשפט בן אוליאל סירב להעיד בבית המשפט.

הפופולריים