חילוקי הדעות במינוי הרופא שהורשע בהחזקת תוכן פדופילי

הבכירים שהגנו על מינוי הרופא שהפיץ פדופיליה
לכאן חדשות נודע כי ראש שירותי בריאות הציבור סדצקי התנגדה למינוי – בניגוד לעמדתה של רופאת מחוז הצפון הדוקטור מיכל דר • סגנה של סדצקי אמר כי דר טענה בדיון בבית הדין לעבודה ששיקול דעתה היה מוטעה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ד"ר אברהם ברקאי, שהורשע בהפצה והחזקת חומר פדופילי
צילום: מתוך: ארכיון

מינוי הרופא שהורשע בהחזקת חומרי פדופיליה: ישנם חילוקי דעות בין בכירים במשרד הבריאות לנציבות שירות המדינה על אישור מינויו של הרופא אברהם ברקאי למפקח על בריאות התלמיד במחוז הצפון, אף שהורשע באחזקה של חומרים פדופיליים. כך פורסם הבוקר (חמישי) בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב.

לכאן חדשות נודע ממקור במערכת הבריאות כי ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות פרופסור סיגל סדצקי התנגדה למינויו – בניגוד לעמדתה של רופאת מחוז הצפון הדוקטור מיכל דר שקבעה עם שני רופאים אחרים כי ברקאי זכה במכרז על אף הרשעתו. היועץ המשפטי של נציבות שירות המדינה, עו"ד רון דול, ערך שימוע לברקאי והחליט לאשר את המינוי אף שנציב שירות המדינה פרופסור דניאל הרשקוביץ התנגד. 

דוקטור אודי קלינר, סגנה של סדצקי, סיפר כי בדיון בבית הדין לעבודה גם מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב התנגד למינוי. לדבריו, דוקטור דר אמרה לו לפני הדיון כי בדיעבד שיקול דעתה היה מוטעה ועתה לא הייתה מאשרת את המינוי. 

ביום ראשון דווח כי בית הדין האזורי לעבודה בנצרת נענה לבקשת הפרקליטות ועיכב את פסק הדין בעניין מינויו של ברקאי לאחראי על שירותי בריאות התלמיד במחוז הצפון עד למתן החלטה אחרת. הפרקליטות צפויה לערער על המינוי לבית הדין הארצי לעבודה. 

הפופולריים