ארדן יוזם הקמת מערך פקחים לאומי לאכיפת ההנחיות בעסקים

ארדן יוזם הקמת מערך לאכיפת ההנחיות בעסקים
ההצעה תעלה לאישור הממשלה. השר לביטחון הפנים צייץ בטוויטר: "יש לפתוח את המשק ובמהירות, כולל הקניונים, השווקים, חדרי הכושר ועוד"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קניות בשוק מחנה יהודה בירושלים
צילום: צילום: נתי שוחט, פלאש 90

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן יוזם הקמת מערך פקחים לאומי ייעודי לקורונה, שיופקד על אכיפת "התו הסגול" בבתי עסק בטווח הארוך. לפי ההצעה, שתעלה מחר (שני) לאישור בישיבת הממשלה, מאה פקחים יפעלו באחריות משרד הבריאות והם יאכפו את התנאים לפתיחת קניונים, עסקים, חדרי כושר וצימרים.


הנימוק להקמת מערך זה,  הוא ששורת התנאים שהוצבו לפתיחת העסקים צריכה מערך מקצועי אפקטיבי, ואינה יכולה להיות מוטלת על הרשויות המקומיות, המופקדות על האכיפה כעת, או על המשטרה שביקשה לא לעסוק בכך, משום שההגבלות הן בתחום רישוי עסקים.

ארדן כתב הערב בחשבון הטוויטר שלו כי ‏לאור נתוני התחלואה הטובים יש לפתוח לאלתר את המשק, ולעשות הכול כדי להציל את פרנסתם של מאות אלפים הזקוקים לוודאות וליציבות. "יש לפתוח את המשק ובמהירות, כולל הקניונים, השווקים, חדרי הכושר ועוד", צייץ ארדן.

על רקע ישיבת הממשלה הצפויה מחר בנוגע להקלות הנוספות בהסגר, בחדשות הערב בכאן 11 פורסם היום כי ישנם פערים משמעותיים בין משרד האוצר למשרד הבריאות בנוגע לפתיחתם של כמה מענפי משק. בין השאר, משרדי האוצר והבריאות חלוקים על מועד פתיחתם של הקניונים - כשבאוצר רוצים שמהלך זה יצא לפועל כבר ביום שלישי הקרוב, ואילו במשרד הבריאות מוכנים לכך רק בעוד כשבועיים.


ולא רק באוצר לא מסכימים עם משרד הבריאות. בעלי הקניונים לא מרוצים מההנחיות שקיבלו עד כה, ומתנגדים למעקב אחרי לקוחות ולחלוקת השטח.

השתתפו בהכנת הידיעה: שירה הדס נקר וגילי כהן

הפופולריים