בעקבות חשיפת כאן חדשות: היועמ"ש מאיים לפתוח חקירה פלילית כדי לעצור את ההדלפות

היועמ"ש מאיים: חקירה פלילית כדי לעצור הדלפות
האיום הגיע על רקע הדיווחים מתוך ישיבת הממשלה שנחשפו בכאן חדשות. "איש התקשורת נתן פומבי, לעתים עוד בזמן הישיבות, לתוכן מדויק שנמסר", כתב מנדלבליט למזכיר הממשלה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אביחי מנדלבליט
צילום: פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, איים הערב (רביעי) לפתוח בחקירה פלילית כדי לעצור הדלפות מתוך ישיבת הממשלה. הדברים מתוך הישיבה נחשפו בכאן חדשות. מנדלבליט שלח מכתב למזכיר הממשלה, צחי ברוורמן, ובו כתב: "בישיבות הממשלה האחרונות, שבשל נגיף קורונה התקיימו בשיחה טלפונית, התעורר חשש שמא אחד המשתתפים בישיבה, שזהותו אינה ידועה לי, אפשר לאיש תקשורת להאזין ובדרך זו למעשה להשתתף בישיבה. איש התקשורת נתן פומבי, לעיתים עוד בזמן הישיבות, לתוכן מדויק שנמסר".


היועץ הבהיר: "ככל שיעלה פעם נוספת חשש שמא איש תקשורת, שאינו מורשה להשתתף בישיבת הממשלה, מאזין לה, אשקול לפתוח בחקירה פלילית בשל הפגיעה בטוהר המידות ובכללי המנהל התקין". 

מוקדם יותר היום, אישרה הממשלה את ההנחיות החדשות שיוטלו על הציבור ביום הזיכרון, יום העצמאות וחודש הרמדאן. כחלק מההנחיות, תיאסר הגעה לבתי העלמין ביום הזיכרון, ויוטל סגר ביום העצמאות. כמו כן, ביישובים ערביים יוטל סגר בכל ערב בחודש הרמדאן מ-18:00 עד 03:00. ראש הממשלה בנימין נתניהו פתח את הישיבה בביקורת על השרים ואמר: "כל אחד קובע כאן אקסיומות וקשה לנהל את השיחות האלו. אתמול דיברתי עם מנהיגים בעולם שהבהירו שהם כופים משמעת ברזל". במהלך הישיבה תקף כחלון וקרא לחזור להפעיל עסקים נוספים: "הציבור מתפוצץ". 


נתניהו הגיב לדיווחים מהישיבה ואמר: "אנחנו בישיבות ממשלה וצריך לעצור את ההדלפות. אחרי הישיבה אנחנו נחשוב על פיתרון בעידן של היום זה מאוד פשוט". ארדן הציע בתגובה: "ממליץ על טלפונים מיוחדים לישיבה". 

***

מערכת כאן חדשות מצרה על מכתבו של היועץ המשפטי לממשלה, המאיים בחקירה בגין פרסומים בעלי ערך ציבורי. מערכת כאן חדשות גאה בהישגיו העיתונאים של כתבנו מיכאל שמש שדיווח באופן ישיר מהמתרחש מישיבת הממשלה. נמשיך לעשות כל שביכולתינו על מנת להביא לציבור מידע חיוני, אמין ומהיר ככל שניתן – וכמובן על פי חוק.

אנו רואים בפרסום - מידע החיוני לציבור בזמן אמת ובכלל זה הדיון בדרישות השרים בנוגע לפתיחת המשק, מסעדות, מקוואות, טיפולי פוריות, ביטול הגבלת המרחק ונושאים נוספים כגון הביקורת החריפה שהשמיע שר האוצר על מדיניות משרד הבריאות והשלכותיה על המשק.

מערכת כאן חדשות הצטרפה לעתירה לבג"ץ שהגישו מערכות תקשורת נוספות בבקשה לחשוף את דיוני הקורונה המלאים בממשלה בפני הציבור.

הפופולריים