עלה ל-16 מניין המתים מקורונה בישראל: גבר בן 58 מחולון נפטר באסף הרופא

עלה ל-16 מניין המתים מקורונה בישראל
בעקבות הגברת האכיפה: עימותים במאה שערים • צוות מגן דוד אדום שהגיע לקחת דגימת קורונה הותקף, לאחר שתושבי המקום יידו עליו אבנים. חובש בצוות נפגע קלות בכתפו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בית חולים, נגיף קורונה
צילום: צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

עלה ל-16 מניין המתים מקורונה בישראל: גבר בן 58 מחולון נפטר הבוקר (שני) בבית החולים אסף הרופא. החולה, הסובל ממחלות רקע משמעותיות מאוד, אושפז בבית החולים אתמול, והבוקר נפטר.

בתוך כך, בשכונת מאה שערים התקיימו היום עימותים בין כוחות משטרה לתושבי השכונה באזור רחוב עין יעקב. שוטרים פעלו באזור עשרות בתי הכנסת בשכונה משעות הבוקר המוקדמות. עד כה ניתנו עשרות דוחות על התקהלויות בניגוד לצו החירום, ובוצעו כמה מעצרים. 

צוות מגן דוד אדום שהגיע לקחת דגימת קורונה במאה שערים הותקף לאחר שתושבי המקום יידו עליו אבנים. חובש נפגע קלות בכתפו, ונופצה השמשה הקדמית ברכב של עיריית ירושלים, ששימש את צוות הבדיקה. שר הבריאות יעקב ליצמן גינה את האירוע: "מדובר בהתנהגות חמורה הנוגדת את דעת ההלכה, ופוגעת באלו העושים עבודת קודש למען בריאות הציבור וביטחונו, תוך סיכון עצמי, בפרט בשעת חירום זו". 

אמש דווח בחדשות הערב כי הממשלה שוקלת הטלת הסגר ממוקד בשכונות חרדיות שבהן חלה התפרצות. בתוך כך, במחוז תל אביב החליטו להעלות הילוך משמעותי בנושא האכיפה בריכוזי אוכלוסייה שלא נשמעים להנחיות, ובפרט – בקרב הפלג הירושלמי הקיצוני, שמאות מאנשיו השתתפו בהלווייה. ברחוב החרדי, שרבים בו כן נשמעים להנחיות, ישנה ביקורת על כך שהמידע ממשרד הבריאות אינו מונגש דיו באמצעי התקשורת החרדיים, ובדרכים שבהן הציבור החרדי מורגל לקבל בו הנחיות והוראות.

פרופ' סדצקי: "אל תזמינו אף אחד לפסח. פורים עלה לנו ביוקר"

ראש שירותי בריאות הציבור, פרופסור סיגל סדצקי, אמרה הבוקר כי תחושתה טובה ועושה רושם כי הושגה שליטה על מספר חולי הקורונה אך ביקשה מהציבור שלא להזמין אף אחד לחג הפסח, אחרת המצב יכול להשתנות במהרה. בריאיון לקרן נויבך בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב אמרה כי מספר החולים הקשים והמונשמים – "מדאיג מאוד".

האזינו לריאיון המלא עם פרופסור סיגל סדצקי בכאן רשת ב

כאמור, סדצקי ביקשה מהציבור לחגוג את ליל הסדר רק בחברת המשפחה הגרעינית שמתגוררת יחד: "אנחנו רוצים להרחיב את הבידוד החברתי בצורה מקסימלית ולהגיע לפסח, שהוא חג גרעיני, כשאנחנו חוגגים רק עם מי שנמצא באותו בית. אני אומרת לאנשים– אל תזמינו אף אחד! פורים עלה לנו ביוקר. לא רוצים שגם לפסח יהיה מחיר".

בעניין אכיפת ההנחיות במגזר החרדי אמרה סדצקי כי על החרדים נגזרו גזירות קשות וכי המשימה קשה אך יש להעמיק בה עוד: "נשקל הסגר על בני ברק. אנחנו פועלים בכל המישורים: התרבותי, ההסברתי, קשרים עם קובעי דעה. יש בעיה של צפיפות, בתים קטנים, משפחות גדולות וחיים קהילתיים ענפים". לדבריה במשרד מוטרדים מאוכלוסיית הקשישים שבקרבה היו אחוזי התחלואה הקשה והתמותה הגבוהים וכי בימים הקרובים יהיו צעדים נוספים הקשורים באוכלוסייה זו.

פרופ' גרוטו: "יכול להיות שנבקש מהאזרחים ללבוש מסכות"

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, הפרופסור איתמר גרוטו, התייחס בריאיון לאסתי פרז בכאן רשת ב לאפשרות של חלוקת מסכות לאזרחים: "בימים הקרובים יכול להיות שנבקש מהאזרחים לחבוש מסכות. יש הרבה מאוד דילמות כי לא בטוח שזה עובד". אמש דווח בחדשות בערב כי במשרד הבריאות שוקלים להנחות את האוכלוסייה שעדיין יוצאת מהבית לעבודה או לסופרמרקטים, לעטות מסיכה על הפנים כדי למנוע הדבקה. 

האזינו לריאיון המלא עם פרופסור איתמר גרוטו בכאן רשת ב

פרופסור גרוטו ציין כי מתקיימים דיונים מאתמול על סגירת יישובים בעלי אחוז תחלואה גבוה בקורונה, אך טרם התקבלה החלטה בעיניין. מוקדם יותר פורסם כי נבחנת האפשרות שראש הממשלה בנימין נתניהו ייכנס לבידוד, לאחר של שהיועצת שלו למגזר החרדי ולכנסת, רבקה פאלוך, חלתה בקורונה. המשנה למנכ"ל משרד הבריאות ציין כי ראש הממשלה אינו עובר בדיקות קורונה מדי כמה ימים אלא: "רק אם יש אפשרות לחשיפה". 

הפופולריים