אחרי הלוויה בבני ברק: ארדן זימן את פיקוד המשטרה לדיון: "אירוע חמור"

ארדן זימן את פיקוד המשטרה לדיון: "אירוע חמור"
בהודעה שמסר כתב השר כי על המשטרה לעשות כל הנדרש כדי למנוע מחלקים קיצוניים בציבור לסכן את חיי הכלל. מהמשטרה נמסר כי רצו לסיים את הלוויה במהירות ולמנוע עימותים והתקהלויות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הלוויית הרב בבני ברק, 28.03.20
צילום: ללא קרדיט

לאחר שמאות בני אדם השתתפו אמש בהלוויית הרב צבי שינקר בבני ברק, השר לביטחון פנים גלעד ארדן הודיע הבוקר (ראשון) כי זימן דיון דחוף עם פיקוד המשטרה בנושא האכיפה במגזר החרדי. בהודעה שיצאה מטעמו כתב השר ארדן כי כי מדובר באירוע חמור ביותר המסכן חיים ופוגע בציבור.

"רובו המכריע של הציבור החרדי מבין ומקיים את הנחיות משרד הבריאות, ועל המשטרה לעשות כל הנדרש כדי למנוע מחלקים קיצוניים בציבור לסכן את חיי הכלל״ אמר ארדן. הוא הוסיף כי הוא דורש ממשטרת ישראל אכיפה נחושה ושוויונית של הנחיות משרד הבריאות בכל חלקי המדינה, ללא שום חריגים.


מוקדם יותר מסרה המשטרה כי תפיק לקחים כדי למנוע הישנות של אירועים כאלה. במשטרה הסבירו כי השיקול העיקרי שהנחה את הטיפול באירוע היה הרצון לסיים את הלוויה במהירות ולמנוע עימותים והתקהלויות גדולות יותר. שוטרים היו במקום האירוע אך נמנעו מלאכוף את ההנחיות.

בתוך כך, המשטרה עצרה הבוקר שבעה מתפללים מהפלג הירושלמי בבית כנסת בעיר מודיעין עילית לאחר שנדרשו לפנות את המקום אך סרבו להתפזר. גם בשכונת הר חומה בירושלים אותר במהלך השבת בית כנסת שפעל בניגוד לצו. המשטרה פיזרה את עשרות המתפללים שהיו בו וקנסה בצאת השבת שני מתפללים ב-500 שקלים כל אחד.

הפופולריים