מנדלבליט העביר מסר לפרקליטים שזעמו על מינוי אלדד: יש לחזור לעבודה משותפת

מנדלבליט לפרקליטים: לעבוד במשותף עם אלדד
אחרי הסערה, היועמ"ש ומ"מ פרקליט המדינה נועדו בפגישת עבודה ראשונה. לבכירים בפרקליטות הוא שידר: מאבק פנימי משרת את המתנגדים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מ"מ פרקליט המדינה דן אלדד, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט
צילום: צילומים: משרד משפטים; אוליבר פיטוסי, פלאש 90

סערת מינוי ממלא מקום פרקליט המדינה: אחרי הדברים החריפים שכתב היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט על מי שמונה לתפקיד - ראש המחלקה הכלכלית בפרקליטות דן אלדד - אתמול (ראשון) נועדו השניים לפגישת עבודה ראשונה.

על אף הרקע העכור, המסר ששידר היועץ המשפטי לממשלה לבכירים שזעמו על מינוי אלדד והתנהלותו הוא שהפגישה הייתה טובה, בנסיבות הקיימות. הם אמנם עוד לא מדברים על תיקים, אבל לפי המסר שעבר - סוכם על עבודה משותפת עתידית ומנסים יחד לסיים את האירוע המאפיל. מנדלבליט שידר לבכירים בפרקליטות כי יש לחזור לשגרה, לעבודה משותפת.

לפי היועץ, יש מספיק מאבקים מבחוץ, ולא צריך עוד מאבקים מבפנים. מקרב הבכירים בפרקליטות הופגנו כעס ואכזבה, אבל בהתאם למסר הזה וההבנה שמאבק פנימי משרת את המתנגדים - מה שצפוי הוא המשך עבודה עניינית וקונקרטית. העבודה תהיה משותפת רק על מה שנדרש, יהיה דיווח רק על מה שנדרש  - וכתף קרה בשאר הגזרות.

על רקע הסערה סביב מינוי עו"ד אלדד, שלח ביום שישי האחרון שר המשפטים אמיר אוחנה מכתב חריף להנהלת הפרקליטות. "תחת פרקליט המדינה היוצא לקיתם לצערי בסוג של שיכרון כח שהביא לדאבון כולנו לאותו שפל באמון הציבור בגוף חשוב זה", כתב אוחנה. אוחנה הוסיף כי לא הוסבר לו מדוע אלדד לא מתאים לתפקיד מלבד העובדה ש"הנהלת הפרקליטות - לא יקבלו אותו".

הפופולריים