פרשת הכת בירושלים: אהרון רמתי שוחרר למעצר בית

פרשת הכת בירושלים: אהרון רמתי שוחרר למעצר בית
באופן חריג ולמרות הצהרת תובע שהוגשה לבית המשפט, הפרקליטות חזרה בה מכוונתה להגיש את כתב האישום נגדו ביום ראשון. שחרורו של רמתי למעצר בית נעשה בניגוד לעמדת המשטרה, שביקשה להאריך את מעצרו בחמישה ימים בדיון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אהרון רמתי שחשוד שעמד בראש כת נשים בירושלים, בדיון בבית משפט השלום, 30.01.20
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בית המשפט המחוזי בירושלים קיבל היום (חמישי) את ערעורו של אהרון רמתי, שנחשד בניהול הכת בירושלים, והורה לשחררו למעצר בית של 30 יום, תוך איסור על יצירת קשר עם בנות המדרשה. באופן חריג ולמרות הצהרת תובע שהוגשה לבית המשפט, הפרקליטות חזרה בה מכוונתה להגיש את כתב האישום נגדו ביום ראשון. שחרורו של רמתי למעצר בית נעשה בניגוד לעמדת המשטרה, שביקשה להאריך את מעצרו בחמישה ימים בדיון.

בפרקליטות הייתה התלבטות על הגשת כתב האישום, והחליטו לפי שעה שלא להגיש אותו, על אף הצהרת התובע. לפני הדיון בערר שהגישו הסנגורים של רמתי, ניצלו את ההזדמנות בפרקליטות להודיע לבית המשפט על ההסכמה לשחררו.

פרקליטו של רמתי, עורך הדין שמעון קוקוש, אמר לכאן חדשות לאחר החלטת בית המשפט: "אני חושב שהסיפור יצא מכלל פרופורציה. אני מקווה שבפרקליטות יתעשתו ולא יוגש כתב אישום. התיק הזה יתמסמס כמו שקרה לפני שש שנים". 

לפני כשלושה שבועות פורסם בכאן חדשות כי המשטרה ביצעה האזנות סתר בטלפון של רמתי במשך יותר מחצי שנה. המשטרה עימתה אותו עם חלק מההאזנות. האזנות הסתר האלו הביאו לתוצרים חשובים למשטרה – הקלטות שבהן לכאורה רמתי מפליל את עצמו בעבירות. הראיות האלו משמעותיות משום שלא מדובר בעדויות נשים כפי שהיה ב-2015, אז הוא נעצר ושוחרר – הפעם, לדברי המשטרה, מדובר בהקלטות מפלילות.

נגד רמתי הצטברו 15 תלונות של נשים. מאז נודע דבר מעצרו, הגיעו למשטרה נשים נוספות שהעידו על מעשיו של החשוד שניהל כת והחזיק עשרות נשים וילדים בתנאי עבדות, עושק וניצול מיני.

הפופולריים