אהרון רמתי החשוד בניהול כת בירושלים, 13.01.20
יונתן זינדל, פלאש 90

פרשת הכת בירושלים: הצטברו 15 תלונות של נשים

מאז שנודע מעצרו הגיעו למשטרה נשים נוספות שהעידו על מעשיו של הרב אהרון רמתי
ורד פלמן
16 בינואר 2020
08:09

פרשת הכת בירושלים: 15 תלונות של נשים הצטברו נגד אהרון רמתי החשוד כי הנהיג את הכת במוסד באר מרים. כך פורסם היום (חמישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. מאז נודע מעצרו הגיעו למשטרה נשים נוספות שהעידו על מעשיו של הרב החשוד שניהל כת והחזיק עשרות נשים וילדים בתנאי עבדות, עושק וניצול מיני.

אתמול נערכו עימותים בין רמתי וכמה מהנשים. חקירת המשטרה מתקדמת ומתפתחת וביום ראשון צפוי דיון נוסף בעניינו של רמתי בבית משפט השלום בירושלים. מצבור העדויות שהגיעו למרכז לנפגעי כתות בחודשים האחרונים הוא שהביא לפתיחת החקירה ולמעצר.

בעדויות נחשפת מסכת התעללויות, שעבוד, הפחדה ואיומים על עשרות נשים במהלך השנים. אחת הנשים העידה: "על אף שהתלוננתי שקשה לי, שאני לא מצליחה להיות צדיקה ושאני רוצה למות, אז עוזרת ראש הכת לקחה סכין מטבח ענקית ואמרה לי, הנה, קחי, תעשי את זה בקור רוח. אם הייתי קלת דעת עד הסוף, הייתי עשויה להרוג את עצמי".

אישה אחרת העידה כי אם אחת הבנות הייתה באה ואומרת שיש לה "איזה יצר הרע", היו לוקחים אותה למבנה בחצר שמכונה "החורבה", מדליקים אש ומכניסים לה את היד בכוח לתוך האש. עוד העידו הנשים כי ישנה הוראה לא להוציא בשעות האור את הילדים שנמצאים בכת כי הם עשויים ללמוד מילדים אחרים "דברים לא ראויים".

נוסף על כך, נטען כי ראש הכת היה אומר לאימהות לתת לילד לבכות. "אם הוא לא רעב או שלא צריך להחליף לו טיטול, שיבכה. הוא נגד לחבק ולנשק ילדים, לא לפנק ילדים ולא להרעיף עליהם אהבה. ראש הכת אף פעם לא הנחה אותנו ללכת לרופאים, היה מציע לבנות לעשות עופרת. הוא היה מזלזל במי שרוצה ללכת לרופא". רמתי מצידו מכחיש את המעשים המיוחסים לו ואומר שאינו יודע מדוע נעצר.