הרוצח ייצא לחופשי - המשפחה לא הוזמנה לדיון

הרוצח ייצא לחופשי - המשפחה לא הוזמנה לדיון
ועדה פסיכיאטרית קבעה כי אבי דר, שרצח את בעלת הדירה שלו ציפורה נחמו ב-2009, ייצא לחופשי. לנוכח התקלה, נעתר השופט באופן חריג לבקשה לכנס דיון משלים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משפטו של אבי דר שרצח את ציפורה נחמו
צילום: צילום: אביר סולטן, פלאש 90

ועדה פסיכיאטרית, שהתכנסה לאחרונה, קבעה כי אבי דר, שרצח את בעלת הדירה שלו ציפורה נחמו באוגוסט 2009, ייצא לחופשי. בכאן חדשות נחשף הבוקר (רביעי) כי בפרקליטות שכחו להודיע לבני משפחתה של הנרצחת על הדיון, והוא התקיים בשבוע שעבר בהיעדרם.

לאחר הרצח, הוכרז דר כ"לא כשיר לעמוד לדין" ומאז אושפז בבית חולים פסיכיאטרי. חודשיים לפני הרצח של נחמו, נעצר דר לאחר שתקף שכן, אך שוחרר בשל מצבו הנפשי. בעקבות ההחלטה לשחררו, בניגוד לעמדת הפרקליטות ונפגעי העבירה, הוחלט על הגשת ערעור. 

התקלה התגלתה כאשר פרקליטת המשפחה, עורכת הדין רותי אלדר, נדהמה לגלות כי הדיון כבר התקיים. לנוכח התקלה החריגה, בפרקליטות מחוז חיפה ביקשו מהשופט בדיון לאפשר דיון משלים שבו ישתתפו גם נפגעי העבירה. באופן חריג, נעתר השופט לבקשה לכנס דיון משלים, והוא יתקיים בשבוע הבא.

מפרקליטות חיפה נמסר בתגובה: "במשך כל ההליכים בוועדה הפסיכיאטרית עמדה פרקליטות מחוז חיפה בקשר עם משפחתה של הנרצחת. עקב תקלה טכנית המשפחה לא עודכנה בדבר מועד הדיון, ולא התייצבה אליו. עם היוודע התקלה, פנתה הפרקליטות לבית המשפט בבקשה לכנס דיון נוסף כדי לאפשר למשפחה להתייצב לדיון. בית המשפט נעתר לבקשה והדיון אמור להתקיים בתקופה הקרובה".

הפופולריים