יצחק אספה, שדרס למוות את ארי נשר, נדון לארבע שנים וחצי של מאסר

דריסת נשר: מאסר של ארבע שנים וחצי ליצחק אספה
הכדורגלן הורשע לפני ארבעה חודשים בהפקרת הנער ובשיבוש הליכי החקירה. הוא ישלם פיצוי בסך 25 אלף שקלים. השופט מתח ביקורת על אספה והגדיר את המעשה "שפל מוסרי". אבי נשר: הפקרה היא רצח
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הכדורגלן יצחק אספה
צילום: צילום: פלאש 90

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (חמישי) מאסר של ארבע שנים וחצי על כדורגלן מועדון ספורט אשדוד יצחק אספה, הנהג שדרס למוות והפקיר את הנער ארי נשר. השופט מתח ביקורת חריפה על אספה, נוכח העובדה שחמק מאחריות להפקרה והגדיר את המעשה כ"שפל מוסרי". כמו כן הוא יפצה את הוריו של נשר ב-20 אלף שקלים, ואת הנער שהיה עם ארי נשר ב-5,000 שקלים. עוד קבע השופט שאספה יחל לרצות את עונשו ב-25 בפברואר. 


אבי נשר, אביו של הנער, אמר בתום הדיון כי "הפקרה זה מעשה של רצח. החוק לא קורא לזה רצח. הוא פצע את הבן שלנו וישב שם. הוא יכול היה לצאת ולהושיט לו עזרה, כי זה היה המעשה האנושי לעשות. הוא ידע שאם הוא בורח משם הוא בעצם חורץ את דינו למוות, וזה מה שהוא עשה - מבחינתו שארי ימות". בהמשך דבריו, נשר מתח ביקורת על מועדון הכדורגל באשדוד שאספה המשיך לשחק בהרכב הפותח שלו, חרף מעשיו הלא מוסריים.

התובעת, עורכת הדין רותם נוימן-וסרמן התייחסה לגזר הדין ואמרה כי "בית המשפט ביטא את חומרת עבירת ההפקרה ושלח מסר מהדהד לציבור הנהגים. בית המשפט קבע שזו עבירה שיש בה שפל מוסרי, בכך שהפוגע חושב רק על עצמו ונמלט מהמקום. במקרה הזה הוא הגדיל לעשות וביצע עבירת שיבוש. אנחנו מקווים שהעונש יהיה תמרור אזהרה לציבור כולו".


סנגורו של אספה, עורך הדין ליאור שטלצר, התייחס גם הוא לעניין ואמר כי "אנחנו מכבדים את ההחלטה, אבל מדובר בעונש שלא עולה בקנה אחד עם הענישה במקרים כאלו. העונש מתאים למקרים בהם יש אחריות גם לתאונה עצמה - ולא זה המקרה. אנחנו סבורים שהעונש לא יעמוד בערעור, נלמד את גזר הדין ואנחנו שוקלים את המשך צעדינו".

במועדון הכדורגל של אספה, מ.ס. אשדוד בתגובה לגזר הדין: "ראשית, אנו כואבים את כאבה של משפחת נשר ומביעים צער עמוק על אובדנה. כמועדון משפחתי ומחבק גם ברגעים הקשים והפחות טובים, נמשיך לעמוד לצד משפחת אספה ולצד יצחק. מאז המקרה הטרגי והקשה, מועדון ספורט אשדוד פועל בקרב בני נוער במגוון פעילויות חינוכיות וחברתיות הן במגרשים והן מחוצה להם בנושא זהירות בדרכים, נהיגה זהירה ונכונה בכבישים על מנת למנוע מקרים נוספים שאנו מקווים שלעולם לא יתרחשו".

אספה הורשע לפני ארבעה חודשים בהפקרתו של ארי נשר ובשיבוש הליכי החקירה. עם זאת, הוא זוכה מחמת הספק מנהיגה בשכרות, אך השופט צבי גורפינקל ציין כי אינו מאמין לאספה שלא שתה. הכדורגלן זוכה מחמת הספק גם מנהיגה מהירות גבוהה מהמותר.


בשלב הטיעונים לעונש ביקשה הפרקליטות לקבוע כי מתחם הענישה ההולם הוא בין שלוש לשש שנות מאסר, וביקשה כי המאסר שייגזר על אספה יהיה בשליש העליון של המתחם. בפרקליטות טענו כי אספה לא לא נטל אחריות להפקרה בתסקיר שירות המבחן, לא הביע חרטה על ההפקרה עצמה ודבק בגרסתו גם בבית המשפט.

בדיון הטיעונים לעונש בבית המשפט המחוזי בתל אביב הטיחה איריס נשר באספה: "פירקת את הילד שלנו עם המכונית שלך". היא הוסיפה: "למדנו מהעדויות שאחרי התאונה המחרידה במקום להושיט עזרה, המשכת למסיבה נוספת, ומחוץ למסיבה כשניגשו אליך שוטרים ושאלו מה קרה למכונית התחילו השקרים. בשנה החולפת, במקום להודות בהפקרה, גררת את כולם למשפט ארוך שבו נאלצנו לשמוע בפרטי פרטים עדויות על הלילה הנורא". 

הפופולריים