פאנל מומחים קבע: מלכה לייפר כשירה לעמוד לדין

פאנל מומחים קבע: מלכה לייפר כשירה לעמוד לדין
בעקבות זאת נראה כי המורה היא ברת הסגרה לאוסטרליה. דסי ארליך, מנפגעות מלכה לייפר: "הצדק נעשה, אני לא מאמינה שהיום הזה הגיע"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מלכה לייפר בבית המשפט, 14.2.2018
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פאנל המומחים שמינה בית המשפט המחוזי בירושלים לבדיקת מצבה של מלכה לייפר קבע היום (חמישי) כי היא כשירה לעמוד לדין. בעקבות זאת, על פניו נראה שהמורה הנאשמת בהטרדה מינית היא ברת הסגרה לאוסטרליה.

עורכי דינה של לייפר טל גבאי ויהודה פריד: "אין שום הפתעה בחוות הדעת שהוגשה לבית המשפט. שתי חוות דעת קודמות שקבעו שלייפר מתחזה וכשירה לעמוד לדין, נדחו כליל על ידי בית המשפט לאחר הליך הוכחות. אנו צופים שכך יהיה בעניינה של חוות דעת זו". בשבוע הבא יערך דיון בעניין בבית המשפט המחוזי בירושלים. דסי ארליך מנפגעות מלכה לייפר הגיבה בשמחה להחלטה ואמרה: "אני לא מאמינה שהיום הזה הגיע. אלו חדשות נפלאות. הצדק נעשה". 

מארגון JCW, המלווה את הנפגעות, נמסר בתגובה: "כבר מרגע שנכנסנו לעובי הקורה הבנו כי מלכה לייפר מהתלת בכולם והיא כשירה לעמוד לדין. התפללנו על כך רבות ואנו חשים הקלה גדולה מהחלטת הוועדה. אנו מצפים שבית המשפט לא יתמהמה עוד, ויחליט על הסגרתה המיידית לאוסטרליה על מנת שסוף סוף ימוצה הדין עמה".

מלכה לייפר חשודה ב-74 מקרים של תקיפות ומעשי אינוס כשהייתה מנהלת בית ספר היהודי במלבורן. השלטונות באוסטרליה דורשים את הסגרתה. לאחר פרוץ הפרשה הגיעה לייפר לישראל ומאז מתנהל הליך ההסגרה.

בשנה האחרונה נחקר במשרדי להב 443 שר הבריאות יעקב ליצמן בחשד שניסה לסייע ללייפר להימנע מהסגרה, תוך הפעלת לחץ פסול על גורמים מקצועיים במשרד. הפרקליטות המליצה להגיש כתב אישום נגד ליצמן והוא עצמו מכחיש את החשדות נגדו.

הפופולריים