כתב אישום נגד שוטר: משך חרדי בפאותיו והיכה אותו

אישום: שוטר היכה ומשך בפאות חרדי בבית שמש
מח"ש הגישה כתב אישום בגין תקיפה נגד שוטר שתועד מכה את מרדכי קרויזר בפינוי בית כנסת בבית שמש. השוטר מואשם גם בשיבוש הליכי משפט בגלל ששיקר כשטען שהותקף בעצמו. שוטר נוסף שהיה מעורב באירוע יועמד לדין משמעתי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שוטר מושך בפאות עצור חרדי, יולי 2019
צילום: צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת

המחלקה לחקירות שוטרים הגישה היום (רביעי) לבית המשפט כתב אישום נגד שוטר שתועד מושך בפאותיו של אדם חרדי בבית שמש בחודש יולי האחרון, בעת מחאה על הריסת בית כנסת שנבנה שלא כחוק בעיר. השוטר מואשם בתקיפה ובשיבוש הליכי משפט. בהמשך הוא אף תועד מוכה כשהוא מובל למעצר. שוטר נוסף שהיה מעורב באירוע יועמד לדין משמעתי.

המותקף, מרדכי קרויזר, הגיש תלונה במחלקה לחקירות שוטרים. בריאיון לכאן חדשות הוא סיפר כי לא היה בין המפגינים במחאה שהתקיימה באותה העת וכי רק ביקש לצאת מביתו עם אשתו וילדיו לחנייה. "התקרבתי מהבניין שלי לכיוון סוף החנייה. כשנעמדתי שם הגיעו השוטרים, תפסו אותי, בעטו בי ונתנו לי מכות", שחזר.

לטענת קרויזר, "החטיפו לי הרבה סטירות לראש, בעיטות לשאר חלקי הגוף, נגררתי לכיוון הכביש החיצוני שם העמידו אותי והתחילו למשוך את הפאות. תלשו לי חלק מהפאה השמאלית". הוא הוסיף שהאלימות כלפיו נמשכה גם לאחר שהכניסו אותו לניידת, בעת הגעתו לתחנת המשטרה וסיפר: "המשיכו שם עם האלימות אבל פחות ממה שהיה בהתחלה. השוטר הריץ אותי לקיר גבס בסוף המסדרון וצעק עליי שאסתובב לקיר. הוא איים עלי שאם לא הוא יכניס אותי לקיר. לפני כן הוא גם אמר לי לעשות כל מה שהוא אומר, גם אם הוא אומר לי להפסיק לנשום, אז שאפסיק לנשום". בעקבות פרסום הסרטון באתר "כיכר השבת", שוחרר קרויזר מהמעצר.

לפי כתב האישום, השוטר מסר באותו יום גרסה בפני חוקרת משטרה ואמר בכזב שקרויזר תקף אותו באגרופים ומכות בפניו, שרט וחיבל בידיו. עוד טען השוטר בכזב כי כשניסה לעצור את קרויזר, שאר ההמון שהיה במקום תקף אותו באגרופים. כמו כן, בכתב האישום צוין שבמהלך השוטר נחבל ברגלו.

סנגורו של השוטר, עורך הדין איציק כהן, מסר בתגובה כי השוטר הפעיל כוח סביר לאחר שהותקף במהלך מלוי תפקידו, עם שוטרים אחרים. מהמשטרה נמסר בתגובה כי "התנהלות השוטר אינה עומדת בקנה אחד עם הערכים ונורמות ההתנהגות המצופות משוטרים במהלך פעילות מבצעית מכל סוג שהיא. מיד לאחר המקרה, החומר הועבר למח"ש והשוטר הועבר מתפקידו לתפקיד ללא מגע עם הציבור. כתב האישום והחומרים בעניינו טרם התקבלו במשטרה, עם קבלתם השוטר יוזמן לשימוע לשקילת המשך שירותו".

הפופולריים