נוה נגד הדס שטייף: "החסינות – החלטה חריגה ביותר"

נוה נגד שטייף: "החסינות – החלטה חריגה ביותר"
יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר הגיש ערעור על ההחלטה להעניק חסינות לעיתונאית ש"פרצה" לטלפון הנייד שלו • עו"ד בועז בן צור הבהיר כי הוא מתנגד לחשיפת ההתכתבויות של נוה: "רוצה להגן על הפרטיות של נוה ובני שיחו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אפי נווה
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר אפי נוה הגיש היום (ראשון) ערעור לפרקליטות המדינה על ההחלטה שלא להעמיד לדין את העיתונאית הדס שטייף, ובו נכתב כי "החסינות שניתנה לה היא החלטה חריגה ביותר". בערעור שהגיש נוה צויין כי המהלך מתמרץ התנהגות עבריינית "ומעניק פרס לפושעים – שמשיקוליהם האישיים והשליליים בחרו לבצע עבירות פליליות". 

בחודש פברואר הגיש יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר תביעה נגד הכתבת הדס שטייף ונגד גלי צה"ל, בגין פריצה לטלפון הנייד שלו. זאת לאחר התראה שהגיש עם פרוץ הפרשה, לנוכח עבירות לכאורה שביצעה התחנה בעת שקיבלה לכאורה טלפון גנוב של נוה, ופרצה אותו בסיוע מומחה. בחודש דצמבר החליט בית המשפט שלא להעמיד לדין את שטייף בנושא.

סנגורו של נוה, עורך הדין בועז בן צור, התייחס לפרשה הבוקר בכאן רשת ב: "שטייף אישרה שהיא פנתה, שידלה, לקחה את המכשירים ופנתה לחוקר פרטי. היא ישבה על החומרים במשך ימים ארוכים. היא אמרה את זה בצורה ברורה בחקירותיה. על מה ולמה היא קיבלה חסינות? לא נותנים חסינות למי שלא עשה דבר". 

האזינו לריאיון המלא עם עו"ד בועז בן צור בכאן רשת ב

לפני כשבועיים טענו עורכי דינו של נוה כי המשטרה הקליטה אותו בשיחה עם אחד מבאי כוחו, ובכך ביצעה האזנת סתר והפרת חיסיון עורך דין לקוח. בפרקליטות הכחישו את המקרה. בשבוע שעבר הופצו תמלילי שיחות בין יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר לבין שופט בכיר ברשתות החברתיות, על אף צו איסור הפרסום. 

בן צור ציין כי הוא מתנגד לחשיפת ההתכתבויות של יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר מהטלפון הנייד שלו: "אני רוצה להגן על הפרטיות של נוה ושל בני שיחו – זה אינטרס לגיטימי לגמרי". עורך הדין הוסיף כי "אנחנו צריכים להבטיח שאנשים יוכלו להתנהל בצורה חופשית בתוך המרחב הפרטי שלהם, כל עוד זה לא גולש לתחום אסור, ואנחנו לא נמצאים בכלל בתחום אסור".

הפופולריים