פרשת הטלפונים של יועצי רה"מ: העליון קיבל חלקית את הערעור

העליון קיבל חלקית את הערעור של יועצי רה"מ
חקירת הטרדת עד המדינה שלמה פילבר - בית המשפט קיבל באופן חלקי את בקשת הערעור על ההחלטה למתן צווי חיפוש במכשירי הטלפון הניידים של ארבעה מיועצי רה"מ. השופט יוסף אלרון קבע כי התיק יוחזר לבית משפט השלום בתל אביב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עופר גולן, יונתן אוריך
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בית המשפט העליון קיבל היום (רביעי) באופן חלקי את בקשת הערעור על ההחלטה למתן צווי חיפוש במכשירי הטלפון הניידים של ארבעה מיועצי ראש הממשלה, במסגרת חקירת הטרדת עד המדינה שלמה פילבר. השופט יוסף אלרון קבע כי התיק יוחזר לבית משפט השלום בתל אביב. שם ייבחן אם צווי החיפוש המבוקשים נגד היועצים, מבוססים על מידע מחיפוש שבוצע שלא כדין במכשירי הטלפון הניידים של הארבעה.

אם יימצא שהמידע שעל בסיסו התבקשו הצווים הושג מחיפוש שבוצע שלא כדין במכשיריהם – צווי החיפוש יבוטלו. השופט אלרון ציין בהחלטתו: "חוקרי המשטרה חרגו מהנהלים פעם אחר פעם בעניינו של כל אחד ואחד מהמבקשים, ולא הבהירו בפניהם כי באפשרותם לסרב לבקשה לעיין במכשיר הטלפון הנייד שברשותם". השופט הוסיף כי מקרה זה מחזק את חשש שמדובר בדפוס חוזר בו נוקטת המשטרה. 

בכירים במטה הבחירות של הליכוד, בהם מנהל קמפיין המפלגה עופר גולן ודובר הליכוד יונתן אוריך, נחקרו לפני כחודשיים ביחידת להב 433, בחשד להטרדת עד המדינה שלמה פילבר. החקירה החלה בעקבות סרטון שהופץ ברשת בחודש אוגוסט במהלך מערכת הבחירות האחרונה, ובו נראים אנשי מטה הליכוד לכאורה ממקמים רכב סמוך לביתו של פילבר, וקוראים קריאות כלפיו ברמקולים. 

בתחילת חודש נובמבר פנו עורכי דינם של אוריך וגולן ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בדרישה לעצור את החקירה נגדם ולסגור את התיק בעקבות "שורת כשלים בלתי חוקיים בהם כבר הודו המשטרה והפרקליטות". בית המשפט השלום קיבל את הטענה כי נפלו פגמים בהתנהלות המשטרה במהלך חקירת החשודים, כשהחיפוש והתפיסה של הניידים בוצעו בלי שיהיה צו מיוחד מראש. 

מיטב החשיפות של כאן חדשות ב-2019 | צפו

הפופולריים