מח"ש דורשת להטיל עונש מאסר בפועל על ניסו שחם

מח"ש דורשת להטיל עונש מאסר בפועל על ניסו שחם
המחלקה לחקירות שוטרים מבקשת בשלב הטיעונים לעונש לגזור 18-11 חודשי מאסר לקצין הבכיר בדימוס: "יש פה קצין מאוד מאוד בכיר שעשה שימוש במעמד לקידום מאווייו המיניים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ניצב בדימוס ניסו שחם
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

במסגרת הדיון לטיעונים בעונש, דורשת המחלקה לחקירות שוטרים להטיל עונש של 11-18 חודשי מאסר בפועל על ניצב בדימוס ניסו שחם, ולא להסתפק בעונש של עבודות שירות שנגזרו עליו. זאת במסגרת שלב הטיעונים לעונש שנפתח הבוקר (שני) במשפטו של קצין המשטרה הבכיר שהיה מפקד מחוז ירושלים.

"שום עונש אחר, גם לא עבודות שירות, יכול להיות רלוונטי במקרה הזה", אמר התובע מטעם מח"ש, רונן יצחק. "בית המשפט קבע כי יש פה קצין מאוד מאוד בכיר שעשה שימוש במעמד, בדרגה ובמרות, כקרדום לחפור בו לקידום מאווייו המיניים", הוסיף התובע.

בחודש ספטמבר האחרון הפך בית המשפט המחוזי בתל אביב במילים חריפות את החלטת שופט השלום בעיר, קיבל את ערעור הפרקליטות על זיכויו החלקי של שחם והרשיע אותו בהפרת אמונים ובהטרדה מינית. "שחם יצר שיטה לקיים יחסי מין עם שוטרות", קבע  אז השופט.

בהכרעת הדין המקורית הורשע שחם לפני שנה וחצי בביצוע מעשה מגונה בשוטרת, אך זוכה משמונה סעיפי אישום נוספים. הוא נידון אז ל-240 שעות עבודה לתועלת הציבור. המחלקה לחקירות שוטרים ערערה, כאמור, על זיכויו מעבירת הפרת האמונים שבה הואשם. שחם ערער על הרשעתו בעבירה אחת של מעשה מגונה, אך ערעור זה נדחה.

הפופולריים