יועמ"ש הכנסת: אין מניעה להקים את ועדת הכנסת שתדון בחסינות נתניהו

יועמ"ש הכנסת: אין מניעה להקים את ועדת הכנסת
בחוות דעת שפרסם אייל ינון נכתב שניתן להקים את הוועדה אם יהיה רוב תומך לכך. לדבריו, אם יהיו בחירות נוספות והפלונטר הפוליטי יימשך – יהיה צורך להקים את הוועדה גם ללא רוב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ועדה בכנסת, נובמבר 2017
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

היועץ המשפטי של הכנסת אייל ינון קבע היום (שני) כי אין מניעה משפטית להקים ועדת כנסת קבועה כבר בכנסת הזאת כדי לדון בבקשת חסינות לראש הממשלה. בחוות דעת משפטית שפרסם הדגיש שהדבר מותנה בהשגת רוב התומך בהקמת הוועדה.

כמו כן, בחוות דעת משפטית ציין ינון כי אם גם לאחר סבב בחירות נוסף יימשך הפלונטר הפוליטי יהיה צורך להקים את ועדת הכנסת גם בלי בקשה הנשענת על רוב של חברי הכנסת. זאת כדי לאפשר דיון בבקשת חסינות ולהימנע מעיכוב ההליכים המשפטיים. ינון פרסם את חוות דעתו לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט שלח ליושב ראש הכנסת אדלשטיין עותק מכתב האישום נגד ראש הממשלה נתניהו.

לקריאת כתב האישום המלא נגד ראש הממשלה נתניהו

סיעת המחנה הדמוקרטי פנתה ליושב ראש הוועדה המסדרת ח"כ אבי ניסנקורן בדרישה להקים את ועדת הכנסת. במכתב שנשלח לניסנקורן, הדגישו חברי הסיעה כי "הליך הסרת החסינות נדרש בדחיפות על מנת למנוע מנתניהו לעכב את פתיחת משפטו למועד לא ידוע. גם על פי חוות הדעת של היועץ המשפטי לכנסת שהתקבלה בדקות האחרונות נכתב, ניתן בהחלט להקים וועדת כנסת. אם לא תוקם, תשקול הסיעה פניה לבית המשפט".

מוקדם יותר הגיש מנדלבליט את כתב האישום נגד נתניהו ליו"ר הכנסת. הוא ציין שמשפטו של יתקיים בבית המשפט המחוזי בירושלים, וכי לנתניהו יש 30 יום לבקש חסינות. כתב האישום שהוגש לאדלשטיין כולל גם את רשימת עדי התביעה. כפי שפורסם לראשונה בכאן חדשות, השר גלעד ארדן, יאיר לפיד ודוד שמרון בין עדי התביעה. סך הכול, היועץ הציג רשימה של 333 עדי תביעה.

יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, הגיב לרשימת העדים וצייץ: "טוב זה לא ייאמן, במשפט אייכמן על רצח שישה מיליון יהודים בשואה – 100 עדים. במשפט נתניהו על סיגרים וכתבה בוואלה סלבס – 333 עדים". 

הפופולריים