צומצם צו איסור הפרסום בתיק 4000: הדמות שהעידה השיבה לשאלות חודרניות

צומצם צו איסור הפרסום בתיק 4000 - הנוגע לדמות
הדמות השיבה לשאלות חודרניות ביחס לטיב הקרבה ומהות היחסים עם חפץ • עורך דינו של חפץ: "הפרה כלשהי של צווי איסור הפרסום מהווה פגיעה קשה במר חפץ ובמשפחתו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ניר חפץ בדיון על הסרת צו איסור הפרסום 10.11.19
צילום: צילום: אבשלום ששוני

בית משפט השלום בתל אביב צמצם היום (רביעי) את צו איסור הפרסום על פרטים מחקירתו של עד המדינה בתיק 4000, ניר חפץ. על פי הפרטים שאושרו, ה"דמות" שקשורה לחפץ ושמה נאסר לפרסום, ענתה לשאלות "חודרניות" ביחס לטיב הקרבה ומהות מערכת היחסים עם חפץ. הדמות ומסרה גרסתה בעדות פתוחה.

עורך הדין אילן סופר, בא כוחו של חפץ, מסר בתגובה: "בית המשפט קיבל את העמדה כי חל צו איסור פרסום גורף על כל פרט מזהה ועל תוכן העדות, וכן את העמדה כי הפרה כלשהי של צווי איסור הפרסום מהווה פגיעה קשה במר חפץ ובמשפחתו".

בתחילת חודש נובמבר חשף שר המשפטים אמיר אוחנה דמות הקשורה לחפץ ששמה אסור בפרסום. עורכת דינה של הדמות אמרה כי "היא צד שלישי תם ותמים שנקלע לנסיבות שלא מרצונה". בתגובה למקרה שלח עד המדינה חפץ התרעה לפני תביעה לשר המשפטים. חפץ דרש התנצלות וכניסה למשא ומתן על פיצוי כספי. 

חפץ טען כי הדברים נאמרו במטרה לבזותו ולהשפילו והוסיף כי חתם על הסכם עם המדינה שלפיו יאמר אמת: "במשך ימים ארוכים העדתי עדות שהיא כל כולה אמת מזוקקת", והוסיף שמדובר במסע יזום, שנועד להזיז אותו מהאמת: "בעבור האמת הזו שאני לא זז ממנה אני משלם מחירים בלתי נתפסים, חסרי תקדים במדינת ישראל".

ב-2018 הפך חפץ ממקורב למשפחת נתניהו ודוברם לעד מדינה. אז סיפר לחוקרים על לחץ הנוגע לפרסום ידיעות באתר ומקורו בדרי הבית בבלפור. בחקירה אמר חפץ כי יאיר נתניהו הטריף את הוריו ושבלעדיו תיק 4000 לא היה קיים.

הפופולריים