גרסת מוזס בשימוע: כפי שלא חקרו את אדלסון, אין להעמיד לדין גם אותי

מוזס: אדלסון לא נחקר - אין להעמיד אותי לדין
עוד טענו פרקליטיו של המוציא לאור של ידיעות אחרונות: אם ראש הממשלה נתניהו קיבל הפחתה בחשדות – לא ייתכן שאיש פרטי לא יקבל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס
צילום: צילום: רועי אלימה, פלאש 90

גרסת המוציא לאור של ידיעות אחרונות ארנון מוזס בשימוע בתיק 2000: בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב פורסם הבוקר (רביעי) כי הפרקליטים מטעמו של מוזס טענו בפני היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, פרקליט המדינה שי ניצן, והצוות שעוסק בתיקים, שאם לא העמידו לדין את ארנון מילצ'ן ולא חקרו את שלדון אדלסון – כשלכאורה יש קשר ברור בינו לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו דרך "ישראל היום" – אז אין מקום להעמיד לדין גם את מו"ל ידיעות אחרונות.

במקביל נטען, שאם ראש הממשלה – נבחר הציבור – "מקבל" הפחתה בחשדות להפרת אמונים, לא יתכן שמוזס כאיש פרטי ישאר עם סעיף חמור יותר של חשד למתן שוחד. במסגרת השימוע במשרד המשפטים עלתה הטענה כי אי אפשר לשפוט את השיחות המוקלטות בין השניים כשיחות "רגילות" בצל הרקע של חרם ואיבה בין השניים. לטענתם מדובר בתיק נסיבתי, כאשר גם לנתניהו היה אינטרס בחוק "ישראל היום" – אינטרס פוליטי שניסו הסניגוריות להוכיח שלא היו לראש הממשלה בעניין זה.

בתוך כך, בימים הקרובים אמור היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט להכריע בתיקי ראש הממשלה בנימין נתניהו. אתמול נחשפו בחדשות הערב בכאן 11 תמלילי חקירה של עד המדינה בתיק 4000 (תיק וואלה-בזק), ניר חפץ, בהם הוא אומר מיד לאחר החתימה על ההסדר כי הלחץ על אתר וואלה נבע בראש ובראשונה מבנו של ראש הממשלה יאיר נתניהו.

ב-2018 הפך חפץ ממקורב למשפחת נתניהו ודוברם לעד מדינה. אז סיפר לחוקרים על לחץ הנוגע לפרסום ידיעות באתר ומקורו בדרי הבית בבלפור. בחקירה אמר חפץ כי נתניהו הבן הטריף את הוריו ובלעדיו תיק 4000 לא היה קיים.

"שמע לי, שמע לי. ב-18 במרץ 2015 (יום אחרי הבחירות) אני וביבי we couldn't care less מה יהיה כתוב בוואלה... אנחנו היינו נזכרים בהם, ארבעה חודשים לפני הבחירות הבאות, שיכתבו מה שהם רוצים. לא הייתה פרשת 4000 בלי יאיר, זה מה שאני מסביר לך, אבל הוא נכנס לאטרף על וואלה והטריף את ההורים שלו ואת כל המערכת על כל שטות שפורסמה", כך אומר חפץ לחוקר.

הפופולריים