אחיו של מרדכי ואנונו תובע: שב"כ פועל נגדי

אחיו של מרדכי ואנונו תובע: שב"כ פועל נגדי
אשר ברנע, אחיו של מרגל האטום, הגיש תביעה לבית המשפט בטענה כי סירב למסור לשב"כ פרטים על אחיו ומאז הוא מעוכב בכל יציאה מן הארץ. תובע 200 אלף שקלים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מרדכי וענונו בבית המשפט 6.6.2012
צילום: צילום: אורי לנץ, פלאש 90

אחיו של מרגל האטום מרדכי ואנונו, אשר ברנע, תובע את שב"כ בגין פגיעה בפרטיותו ובכבודו ובגין פעולות שלא כדין נגדו. על פי כתב התביעה שהוגש לבית משפט השלום בירושלים זימן שירות הביטחון הכללי את ברנע לפני כשנתיים וחצי לשיחה ושאל אותו שאלות על אחיו, מרדכי. ברנע סירב לענות ואמר כי מרדכי הוא אדם בוגר העומד ברשות עצמו.

מאז לטענתו, ובמשך כעשר פעמים, עוכב בעת יציאתו מן הארץ ללא כל הצדקה, כשבכל פעם נלקח ממנו דרכונו למשך כחצי שעה עד 45 דקות. לדבריו, גם אחרי שהנפיק דרכון ביומטרי לא פסקו העיכובים. כעת הוא תובע 200 אלף שקלים פיצוי.

עורך דינו של אשר ברנע, איתן פלג: "התובע, שכל חטאו הוא שהוא אח של מרדכי ואנונו, סובל מהמעשים ששירות הביטחון הכללי עושה כלפיו כאשר אין שום טענה כלפיו. הפגיעה בו ובפרטיותו היא בלתי נסבלת ולא מתקבל על הדעת שלא יכול להיות פיתרון אחר למצוקות של שב"כ בעניינים שלו עם מרדכי ואנונו. לדעתנו זאת נקמנות לשמה".

משב"כ נמסר בתגובה: "כתב התביעה טרם הומצא לשירות הביטחון הכללי. משום שמדובר בהליך משפטי, אין באפשרות השירות להגיב לגופן של הטענות המתוארות".

הפופולריים