"סיפור של התמכרות ודפוסי הסתרה": 3 חודשי מאסר על תנאי ל"יובל המבולבל"

3 חודשי מאסר על תנאי נגזרו על "יובל המבולבל"
על כוכב הילדים יובל שם טוב, שהורשע בעבירות סמים, נגזרו גם 300 שעות לתועלת הציבור וקנס כספי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יובל שם טוב, יובל המבולבל
צילום: צילום: פלאש 90

שלושה חודשי מאסר על תנאי, 300 שעות לתועלת הציבור וקנס בסך 2,500 שקלים נגזרו על כוכב הילדים יובל שם טוב. שם טוב הורשע בעבירות של החזקה ושימוש בסם מסוג קוקאין במסגרת הסדר טיעון. בית המשפט ציין כי לא גזר עליו עבודות שירות בשל הפרסומים הרבים בענייניו, ומשום שקיבל אחריות על מעשיו. כמו כן, שם טוב משתתף בתוכנית טיפול שהותאמה לצרכיו במסגרת שירות המבחן.


לדברי השופט בפתח הדיון בבית משפט השלום בתל אביב, עובדות כתב האישום כוללות הרשעה ב"מספר הזדמנויות לאורך זמן סוג". השופט ציין כי "הסם נחשב לסם קשה" וכי "כלל נתוני כתב האישום מתארים סיפור לא פשוט של התמכרות ודפוסים של הסתרה, פנייה לפתרון קל למצוקתו והתנהגות חזרתית". על השלכות גזר הדין על הקריירה של כוכב הילדים, אמר השופט כי הוא "לא סבור שהרשעתו תפגע במטה לחמו, גם במידה ולא יקבל ויזה מיוכלת לארצות הברית".

בדיון הטיעונים לעונש שנערך בסוף החודש שעבר, דיבר שם טוב בפני בית המשפט ופרץ בבכי. "אני רוצה לנצל את הבמה הזאת ולבקש סליחה - מההורים שלי, מהאישה והילדים שלי ומהקהל שאני אמור להוות עבורו דוגמה. מבקש סליחה על מה שעשיתי", אמר שם.


הפרשה סביב "יובל המבולבל" התפוצצה בקיץ שעבר - אז העלתה חקירה שניהלה המשטרה כי שם טוב נמנה על רשימת הלקוחות של רשת להפצת סם מסוג קוקאין בכל הארץ. בחקירתו הוא הודה שרכש במספר הזדמנויות את הסם, וטען שמדובר ברכישה לשימוש עצמי.

הפופולריים