יועצי רה"מ ליועמ"ש: עצור את החקירה בשל הפגמים במהלכה

יועצי רה"מ ליועמ"ש: עצור את החקירה בשל הפגמים
היועצים ציינו כי התיק צריך להיסגר בשל "שורת כשלים בלתי חוקיים בהם כבר הודו המשטרה והפרקליטות". פנייה זו הוגשה ליועץ בטרם הגישו הפרקליטים ערעור לבית המשפט המחוזי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עופר גולן, יונתן אוריך
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עורכי דינם של יונתן אוריך ועופר גולן, יועצי ראש הממשלה בנימין נתניהו, פנו היום (שישי) ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בדרישה לעצור את החקירה נגדם ולסגור את התיק בעקבות "שורת כשלים בלתי חוקיים בהם כבר הודו המשטרה והפרקליטות". פנייה זו הוגשה ליועץ בטרם הגישו הפרקליטים ערעור לבית המשפט המחוזי.


כמו כן נמסר כי הפרקליטים דרשו לפתוח בבדיקה מיידית, לאחר שהמשטרה הודתה בקיומה של הקבוצה הפנימית ״השלמות 4000״, לרבות בחינת החומר שהוקלד לקבוצה באופן בלתי חוקי במהלך החקירה. אתמול בית המשפט השלום בתל אביב קיבל את בקשת עורכי הדין של יועצי ראש הממשלה כי המשטרה לא תוכל לבצע חיפושים בניידים לפחות עד יום חמישי הבא.

זאת לאחר שיום קודם בלבד, השופט עלאא מסארווה אישר למשטרה לבצע "חיפוש כירורגי" בטלפונים תחת פיקוח משפטי צמוד. יחד עם זאת, השופט מתח ביקורת על התנהלות החקירה, וקיבל את הטענה כי נפלו פגמים בהתנהלות המשטרה במהלך חקירת החשודים, כאשר החיפוש והתפיסה של הניידים בוצעו בלי שיהיה צו מיוחד מראש - כאשר גם עבר זמן רב בין התלונה לבין החקירה.

עוד ציין השופט כי דרישת החוקרים מעופר גולן לחזור לרכבו ולהביא את הנייד, מוכיחה שתוכנית החקירה כללה חדירה לנייד. לצד זאת, השופט קובע כי ההתנהלות של החוקרים מעלה שלא מדובר בפגיעה מכוונת או בחוסר תום לב, והצווים חיוניים לחקירה.

הפופולריים