המשך השימוע: פרקליטי רה"מ ינסו למוטט את עבירות המרמה והפרת האמונים

פרקליטי רה"מ ינסו למוטט את עבירת הפרת האמונים
פרקליטי ראש הממשלה יטענו כי בכל הנוגע לתיק 4000 לא מדובר בניגוד עניינים חריף שעולה לכדי עבירה פלילית. תומכיו ומתנגדיו של נתניהו הפגינו בפתח תקוה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ישראל כץ, נתניהו, כחלון וארדן בישיבת הפתיחה של הכנסת ה-22, 3.10.19
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

מחר (ראשון) יימשך השימוע בעניינו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. בחלקו הראשון של היום צפויים פרקליטיו של ראש הממשלה להמשיך ולהשמיע טיעונים בתיק 4000 (וואלה – בזק). במשך שעתיים שלוש צפוי צוות ההגנה לנסות ולמוטט את אישומי המרמה והפרת האמונים. כלומר, על פי הטיעונים שיועלו, גם אם ראש הממשלה היה נתון בניגוד עניינים לא מדובר בניגוד עניינים חריף - שעולה לכדי עבירה פלילית.

בד בבד, תומכיו ומתנגדיו של ראש הממשלה הפגינו הערב בפתח תקוה בסמוך לביתו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. המשטרה אבטחה בכוחות גדולים את שתי ההפגנות.  


אמש פורסם ב"השבוע" בכאן 11 כי קו ההגנה של נתניהו נוגע לשני הצדדים של טענת השוחד בתיק 4000. מצד אחד אומר סנגורו כי לא ניתנו הטבות קיצוניות לבעלי בזק שאול אלוביץ', אך מצד שני לא היה סיקור אוהד לנתניהו. עוד טוענים סניגוריו כי גם אם היה סיקור אוהד – זה לא היה בידיעת ראש הממשלה. 

כדי להוכיח את הטענה הזאת, עורכי דינו מביאים הוכחות לכך שראש הממשלה בא בטענות לזוג אדלסון ולעורך "ישראל היום" הרבה יותר פעמים מאשר לבעלי "וואלה". לכן, אם הוא פנה אליהם – ודאי שהוא לא חשב ש"וואלה" מסקרים אותו באופן אוהד, והוא לא חשב על שוחד.

כמו כן הוצגו בשימוע כתבות שפורסמו ב"וואלה" ולא הופיעו בחומר החקירה כדי להוכיח שאינן אוהדות. נוסף על כך, הוצגו פוסטים וציוצים של עד המדינה שלמה פילבר טרם חתם על ההסכם, כדי לטעון שגרסתו הראשונית היא הנכונה ולא מה שאמר כעד מדינה.


הפופולריים