ביהמ"ש החליט לשחרר את מלכה לייפר למעצר בית

ביהמ"ש קבע: מלכה לייפר תשוחרר למעצר בית
לבקשת הפרקליטות ניתן צו עיכוב ביצוע להחלטה. זאת לצורך שקילת הגשת ערעור. ארגון JCW המלווה את הנפגעות: "מדובר באישה שעושה צחוק מבית המשפט"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מלכה לייפר בבית המשפט, 14.2.2018
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בית המשפט המחוזי בירושלים הורה הבוקר (רביעי) להורות על שחרורה למעצר בית של המורה מלכה לייפר, הנאשמת בעבירות מין בתלמידותיה באוסטרליה. הפרקליטות מבקשת עיקוב ביצוע להחלטה, לצורך שקילת האפשרות להגיש ערעור.

ביום שני שעבר קבע בית המשפט כי יוקם פאנל מומחים לקביעת כשירותה של לייפר להעמדה לדין. לייפר מבוקשת באוסטרליה בגין עבירות פדופיליה. לפני יותר מחודש פנתה לייפר לבית משפט בבקשה לבטל צו משפטי לקבלת טיפול רפואי, שניתן בשנת 2016 בעקבות טענות עורכי דינה של לייפר כי היא אינה כשירה נפשית לעמוד לדין.

מארגון JCW המלווה את הנפגעות של לייפר נמסרה תגובה חריפה בה נאמר: "נדהמנו מההחלטה שהתקבלה לשלוח את עבריינית המין למעצר בית. מדובר באשה מסוכנת שעושה צחוק מבית המשפט".

ביוני השנה החליטה וועדה פסיכיאטרית שפועלת מכוח הצו כי לייפר מניפולטיבית וכי לא נראה כי היא חולה. בפרקליטות הגיבו לבקשה וטענו בבית המשפט כי ״מלכה לייפר מנסה למנוע מהוועדה הפסיכיאטרית לרדת לחקר האמת ולקבל החלטה״.

הפופולריים