החשד לזיופים בבחירות: ראיות נגד נציגי הליכוד וש"ס

החשד לזיופים בבחירות: ראיות נגד נציגי ליכוד
קיימות ראיות בקלפי בכסרא סמיע להוספת מעטפות לטובת הליכוד, וכן ראיות להוספת מעטפות על ידי נציג ש"ס בקלפי בטמרה - אך לא ידוע לטובת איזו מפלגה • הקלפיות שבמשטרה ממשיכים לבדוק הן מכל המגזרים • בדוח הליכוד על החשדות לזיופים במגזר הערבי כמעט ולא נמצאו ממצאים פליליים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
 קלפי בירושלים בבחירות 2019
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרטים חדשים על חקירת המשטרה בחשד לזיופים בבחירות: קיימות ראיות נקודתיות לזיופים שבוצעו על ידי נציגי הליכוד וש"ס. מנגד, הדוח שהעבירה מפלגת הליכוד עם טענות לזיופים במגזר הערבי – לא העלה ממצאים לזיופים למעט בקלפי אחת. כך נחשף הערב (בשישי) ב"השבוע" בכאן 11.


המשטרה חוקרת בסך הכול 29 קלפיות שהועברו מוועדת הבחירות – חמש מתוכן בחשד לזיוף תוצאות. ב-24 מהקלפיות עלה חשד נקודתי להצבעה כפולה – אנשים שנרשמו כמצביעים ומצאו מעטפה כפולה על שמם במקום אחר. בשתיים מחמש הקלפיות שבהן היה חשד לזיוף תוצאות נמצאו ראיות - בקלפי בכסרא סמיע יש ראיות להוספת מעטפות לטובת הליכוד, ובקלפי בטמרה יש ראיות להוספת מעטפות על ידי נציג ש"ס, אך אין ראיות לטובת איזו מפלגה נוספו מעטפות.

24 הקלפיות שבהן עלו חשדות להצבעה כפולה הן מכל הארץ ומכל המגזרים – תל אביב, חיפה, אלעד, ג'סר א זרקא טמרה ועוד. מתוך 140 קלפיות במגזר הערבי שהעביר הליכוד לבדיקת המשטרה – עם 21 הקלטות – נמצאה עד כה קלפי אחת בלבד שלגביה הוחלט לפתוח בחקירה פלילית בחשד לזיוף.

הפופולריים