תקיפת המורה בב"ש - אחת החשודות: "זו עדות שקר, אקטע לה אצבע אצבע"

תקיפת המורה בב"ש - אחת החשודות: "זו עדות שקר"
שתי האימהות שחשודות בתקיפה מילולית של המורה בבאר שבע שוחררו למעצר בית. אחת מהן טענה כי "כל מה שהמורה מספרת לא היה ולא נברא", אך איימה: "אקטע לה אצבע-אצבע על מה שעשתה". המורה: דברי התלמידים והאימהות הם שקר וכזב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מקיף ו' בבאר שבע
צילום: צילום: גוגל Street View

אחרי ששוחררה יחד עם האם הנוספת למעצר בית, סיפרה אחת האימהות שחשודה בתקיפה מילולית של מורה בבית ספר בבאר שבע לראשונה את גירסתה לכאן חדשות. לטענתה, המורה פגעה בשישה תלמידים בכיתה ז', ובהם גם בנה, הצמידה אליהם את פניה ואמרה להם "אני אמרר לכם את החיים עד י"ב, אתם תצטערו על הרגע שבאתם למקיף". לדבריה, "הילדים פחדו אצל המנהלת, בכו. היא התלוננה רק אחרי שאמרתי לה שאני אפנה למשטרה ולתקשורת כי מנסה להציל את עצמה". בין שתי האימהות למורה נערך אתמול עימות במשטרה, שבסופו שוחררו השתיים.


"אקטע לה אצבע-אצבע על מה שעשתה"

האם התעקשה ואמרה: "כל מה שהיא מספרת לא היה ולא נברא. לא נכנסנו בכלל לכיתה. היא נותנת עדות שקר. היא חשבה שהם איחרו ואז דפקה חזק מאוד על הדלת, נעלה עליהם את הכיתה כדי שלא יוכלו להתקשר להורים שלהם". היא הוסיפה כי הילדים יגישו ביום ראשון תלונה לחוקר נוער, כי לא יכלו לעשות זאת אתמול, ואיימה: "אני אקטע לה אצבע-אצבע על מה שהיא עשתה. זה לא יעבור מתחת לרדאר". עוד אמרה האם כי מנהלת החטיבה אמרה לה שהמורה עשתה "טעות גדולה".

מנגד, המורה, הדס מימון, אמרה לכאן חדשות כי דברי התלמידים והאימהות הם "שקר וכזב". "מה הם יכולים להגיד אחרי שתקפו אותי? הם גם אמרו שכמעט הייתי אלימה כלפי התלמידים, כשהן תקפו אותי", אמרה. לדבריה, "אני מרגישה מאויימת. זו אווירה של חוסר ביטחון. בשנה שעברה כמה תלמידים תקפו מורה באגרופים והוא נפצע. הם חזרו ללמוד השנה כאילו כלום לא קרה".

אתמול טענה מימון: "חוויתי טראומה נוראית שלא חוויתי כל שנותיי כמורה. אני בחרדה. נכנסו שתי אימהות באמצע שיעור, ופשוט תקפו אותי לעיניי כל הילדים. אחת מהן התקרבה אליי בתנועות של שריטות ואיומים, בזמן שהאמא השנייה חסמה את הדלת".

בריאיון לתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב, הוסיפה המורה כי היא אינה מתכוונת לחזור ללמד באותו בית הספר. זאת משום שהיא חשה לא בטוחה ושאינה זוכה לגיבוי ממנהלת בית הספר. היא סיפרה כי המנהלת ביקשה ממנה להוריד את הפוסט שבו כתבה על התקיפה, לא להתראיין בכלי התקשורת ולא להתלונן במשטרה.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "אנו רואים בחומרה רבה את התקיפה, מסרבים לעבור על אירועים כאלה לסדר היום. כחלק מהגיבוי שאנחנו נותנים למורים, במקרים של איומים ותקיפות מצד הורים, קידמנו חקיקה בנושא. האירוע מצוי בחקירת המשטרה".

הפופולריים