ביהמ"ש קיבל את בקשת אבנר נתניהו: צו הרחקה הוצא לברק כהן

בקשת אבנר נתניהו התקבלה: צו הרחקה לברק כהן
השופט קבע שיש חשש שכהן יחזור על מעשיו והוציא צו בתוקף לחצי שנה. נתניהו אמר בדיון: "אני שונא את העובדה שאני מאובטח, זה לא בהחלטתי". הוא הוסיף כי הוא חושש שכהן יגיע למקום הלימודים שלו ויטריד אותו "על משהו שאינו שולט בו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבנר נתניהו ועורך הדין יוסי כהן
צילום: בלי

בבית משפט השלום בתל אביב התקבלה היום (ראשון) בקשתו של אבנר נתניהו למתן צו מניעת הטרדה מאיימת עד פברואר 2020. השופט קבע שהתנהגותו של כהן נחשבת הטרדה מאיימת וקיים חשש שיחזור עליה שוב. בתחילת הדיון התקבל עורך דינו של נתניהו יוסי כהן בקריאות גנאי של תומכי ברק כהן. נתניהו אמר בדיון: אני מרגיש מוטרד, אבי ואחי בחרו בדרך פוליטית - אני לא.

"אני שונא את העובדה שאני מאובטח. נמצאים איתי פה ארבעה מאבטחים ואני יודע שהם לטובתי. אני לא רוצה להיות במקום הזה. אני בן של ההורים שלי ואני בן משפחה כי נולדתי. אני מאובטח לא בהחלטתי ונמצא בסיטואציה הזאת לא בהחלטתי. יש לי תחושה שהוא (ברק כהן) יגיע למקום הלימודים שלי ויטריד אותי על משהו שאין לי שליטה לגביו", אמר אבנר נתניהו.


בנו של ראש הממשלה הבהיר כי אין לא בעיה עם הביקורת על אביו ואחיו יאיר כי הם "בחרו בדרך פוליטית". הוא ציין כי בשל בחירתם הם אף זכאים לביקורת. "אני בחיים לא אכנס לפוליטיקה, אני לא אעשה את זה למשפחה העתידית שלי ולעצמי", אמר.

עורך דינו של אבנר, יוסי כהן אמר: "מתגובת המשיב עולה שהוא מודה בהטרדה. הוא אמנם לא סבור שזו הטרדה לבוא ולצעוק לעבר אזרח שיושב עם חברה שלו במסעדה קריאות מעליבות, אבל אני סבור שאין ספק שההתנהגות הזאת שחוזרת על עצמה מהווה הטרדה מאיימת. היא פוגעת בשלוות חייו של מרשי. אם לחברי יש דעה פוליטית, זה לא המקום. אבנר נתניהו אינו איש פוליטי".

כהן הבהיר כי השאלה אם אבנר נתניהו מאובטח או לא, לא הופכת אותו לאיש ציבור. "אין זיקה בין הטענה למסקנה", אמר עורך הדין. "איש ציבור זה אדם שעוסק בעשייה ציבורית, אדם שבגלל שהוא בן של ראש ממשלה יש לו אבטחה למורת רוחו, זה לא הופך אותו לאיש ציבור", הוסיף.

הפופולריים