למרות המחאה: עובדת פיליפינית ובתה גורשו מהארץ

למרות המחאה: עובדת פיליפינית ובתה גורשו מהארץ
העובדת הזרה נעצרה במבצע שהחל בשבוע שעבר. לדברי רשות האוכלוסין וההגירה היא הביעה את רצונה לצאת מישראל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ילדים מחוץ לדיון של קיאן ומשפחתו המיועדים לגירוש לפיליפינים, 24.07.2019
צילום: שלנו

גירוש ראשון של עובדת פיליפינית: הלילה (שני) גורשה מישראל עובדת סיעודית ותינוקת בת 11 חודשים. האישה נעצרה במבצע, שהחל בשבוע שעבר, לגירוש עובדות זרות וילדיהן. מרשות האוכלוסין וההגירה נמסר כי האם הביעה את רצונה לצאת מישראל: "לאחר ביקור הקונסול הפיליפיני שהנפיק דרכון לתינוקת - הוטסו בחזרה למדינת מוצאן". 

מרשות האוכלוסין וההגירה נמסר: "האישה שהתה בתקופה האחרונה בישראל בניגוד לחוק. האם נכנסה לישראל בשנת 2006 עם אשרת עבודה לזמן קצוב". בשבוע שעבר מאות בני אדם הפגינו ברחבת תאטרון הבימה בתל אביב נגד גירוש 200 עובדות מהפיליפינים וילדיהן שנולדו בישראל. המשתתפים הניפו דגלי ישראל ושלטים כמו "לא ניתן יד לגירוש". בסמוך למקום ההפגנה נערכה הפגנת תמיכה בגירוש, בהשתתפות כמה פעילים. 

אתמול חבריו של קיאן, בנה של ג'רלדין וילדיה המועמדת לגירוש, הגיעו לבית הדין לעררים בתל אביב. הם קראו "קיאן חבר שלי, הלב שלו ישראלי". במקום מתנהל דיון בעניין גירושה של העובדת הזרה ג'רלדין ושני ילדיה שנולדו בארץ, לאחר שבדיון שנערך ביום חמישי נקבע כי הם יישארו במעצר עד לדיון.

סיוון נואל, תלמידה בת 11 בבית הספר בלפור בתל אביב ובתה של עובדת מהפיליפינים, הגיעה להפגנה נוספת נגד הגירוש שהתקיימה בחודש יוני עם חבריה לכיתה. "אני באמת לא מבינה למה רוצים לגרש אותנו מפה, נולדתי וגדלתי כאן", סיפרה בריאיון לדב גיל-הר בתוכנית "ערב ערב" בכאן 11. "אף פעם לא הייתי בפיליפינים. יש לי שני בתים שם, אבל אני רוצה להישאר לגור פה כי כאן כל החברים שלי. פה נולדתי וגדלתי".

הפופולריים