מבקר המדינה מוותר על תפקיד היועץ למאבק בשחיתות

המבקר מוותר על תפקיד היועץ למאבק בשחיתות
מתניהו אנגלמן החליט לא למנות מחליף ליועץ הפורש. גורמים במשרד: זו הצהרת כוונות מדאיגה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מתניהו אנגלמן מבקר המדינה
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מבקר המדינה החדש, מתניהו אנגלמן צפוי לוותר על תפקיד היועץ למאבק בשחיתות במשרד המבקר. כך דווח היום (שישי) ב"השבוע" בכאן 11. אנגלמן החליט לא להאריך את כהונת היועץ הנוכחי עמיחי שי ולא למנות לו מחליף. גורמים במשרד המבקר אמרו כי ההחלטה הזאת מהווה הצהרת כוונות מדאיגה. ממשרד מבקר המדינה נמסר: "את הזמן הקרוב עתיד המבקר להקדיש ללימוד ולהכרה של המשרד. בהמשך יקבע המבקר את מתכונת הפעילות במשרד".

בתחילת החודש הצהיר אנגלמן אמונים במליאת הכנסת, ואמר בנאומו: "אני מודה לראש הממשלה ולרבים מחברי הכנסת על התמיכה במועמדותי. אני נכנס מתוך ענווה לתפקידי כמבקר המדינה. אני שליח של הכנסת לטובת המדינה".

אנגלמן הוסיף כי אי תלות המבקר והמחויבות להגשת דוחות לכנסת ופרסומם לציבור מחייבות את המבקר לפעילות אחראית ושקולה. "אני רואה חשיבות רבה לשימור מעמד משרד המבקר. החוק קובע את תחומי ביקורת המדינה תוך בחינת התנהלות הגופים המבוקרים. החוק מתיר למבקר שיקול דעת להתרחב לכל כיוון אחר".

אנגלמן סיים את דבריו ואמר: "אני אשאף להביא לתפקיד את הרקע הפיננסי והניהולי שלי. אדגיש כי היושרה וטוהר המידות הם נדבך חשוב בתפקיד מבקר המדינה. הביקורת מסייעת לארגון להשיג את מטרותיו והגברת האפקטיביות שלו. יש חשיבות להליך ביקורת אובייקטיבי ובלתי תלוי. אני רואה חשיבות לבניית תוכנית רב שנתית לייעול עבודת הביקורת".


הפופולריים