תיעוד: שוטרים מכים חרדי במהלך פינוי בית כנסת לא חוקי

תיעוד: שוטרים מכים חרדי במהלך פינוי בית כנסת
לטענת המשטרה, הגבר יידה לעברם אבנים וחפצים בעת הפעילות במקום. לאחר שבית המשפט צפה בסרטון הוא שחרר את העצור בתנאים מגבילים והעביר את החומרים למח"ש
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מעצר החרדי בבית שמש
צילום: צילום: כיכר השבת

ביום שישי האחרון עצרה המשטרה חשוד חרדי במהלך פינוי בית כנסת לא חוקי שנבנה בבית שמש - אולם סרטון שהוגש היום (ראשון) על ידי פרקליטו של העצור לבית המשפט הביא לשחרורו ולהעברת חומרי החקירה למח"ש. בתיעוד שהופץ על ידי אתר "כיכר שבת" נראים שוטרים כשהם מבקשים לעצור גבר ולאחר התנגדות קצרה מפילים אותו ומכים אותו. לטענת המשטרה, הגבר היה מעורב ביידוי אבנים וחפצים לעברם  בעת פעילות המשטרה באזור.

לאחר שנעצר, בית המשפט האריך את מעצרו אך לאחר שנשחף לסרטון אמר השופט כי קיים חשד סביר לעבירות משום שלא ניתן לראות את האירועים טרם המעצר. עוד קבע השופט כי החומרים יועברו למח"ש. כתוצאה מכך, בית משפט השלום בירושלים הורה היום לשחרר את החרדי בתנאים מגבילים.


מהמשטרה נמסר בתגובה: "כוחות המשטרה שהגיעו לאבטח נציגי רשות מקומית בביצוע צו, התמודדו עם מפרי סדר אלימים שידו אבנים לעברם וגרמו לפציעתם ולנזק לניידות ולבצע מעצרים. השוטרים פעלו לעצור את החשוד שהתנגד למעצר ובמהלך המעצר נפגע שוטר מרגלו ונגרם לו שבר. לצד האמור, הועבר החומר לבדיקה של מח״ש כמקובל. החשוד הובא בפני בית משפט, בו קבע השופט כי חומר החשדות מעלה מסוכנות ברורה מהחשוד, האריך את מעצרו והחקירה בעניינו נמשכת".

הפופולריים