אחת מנפגעות מלכה לייפר: פגישת הבכירים האוסטרלים עם ליצמן פוגעת מאוד

אחת מנפגעות לייפר נגד פגישת ליצמן והאוסטרלים
ניקול מאייר, אחת המתלוננות נגד החשודה בפדופיליה, תקפה את המפגש בין שר הבריאות האוסטרלי לסגן שר הבריאות הישראלי. היא תהתה אם הם שכחו את המעורבות המיוחסת לליצמן בתיק
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יעקב ליצמן והחשודה בפדופיליה
צילום: מרים אלסטר ויונתן סינדל, פלאש 90

ניקול מאייר, אחת מהאחיות שנפגעו ממלכה לייפר החשודה בפדופיליה, תקפה בחריפות את המפגש שהתקיים היום (ראשון) בין בכירים אוסטרלים לסגן שר הבריאות יעקב ליצמן. היא מחתה על כך שסגן ראש ממשלת אוסטרליה ושר הבריאות רוג'ר קוק, יחד עם בכירים נוספים, נפגשו עם ליצמן החשוד בסיוע לאי הסגרתה של לייפר. 

מאייר מסרה בתגובה לפגישה: "מפתיע ומאכזב לראות שמפגש ברמה גבוהה התקיים היום בין נציגים אוסטרלים וסגן שר הבריאות ליצמן. האם הנציגים האוסטרלים שכחו מפרשת מלכה לייפר והמעורבות המיוחסת לליצמן בתיק? אנחנו מחכים כל יום מאז 2011 שלייפר תוסגר בחזרה לאוסטרליה. לראות שפגישה כזאת מתקיימת זה פוגע מאוד. עוד יותר פוגע זו העובדה שאין אזכור של שחיתות לכאורה והתערבות במה שקורה במקרה זה". 

המשלחת האוסטרלית נפגשה היום עם ליצמן בלשכתו בירושלים. הם דנו בחיזוק שיתוף הפעולה בין אוסטרליה לישראל בתחום הבריאות, בין השאר בתחומי  רפואה דיגיטלית, ניהול מערכות בריאות ציבורית, הטמעה של טכנולוגיות גנומיות, קנאביס רפואי ומדיניות חיסונים.

מלכה לייפר היא מורה חשודה בעשרות מקרים של פדופיליה באוסטרליה ושלטונות המדינה דורשים את הסגרתה. לאחר פרוץ הפרשה באוסטרליה הגיעה לייפר לישראל ומאז מתנהל הליך ההסגרה בעניינה. לפני כמה חודשים נחקר ליצמן במשרדי להב 443 בחשד שניסה לסייע ללייפר להימנע מהסגרה תוך הפעלת לחץ פסול על גורמים מקצועיים במשרד. ליצמן הכחיש את החשדות נגדו.  

הפופולריים