הרבנות למוטי אלון: לא תוכל להתמודד לתפקיד רב עיר

הרבנות למוטי אלון: לא תתמודד לתפקיד רב עיר
אלון התחייב בפני הרבנות כי לא יתמודד על התפקיד בארבע השנים הבאות. הרבנות שלחה לאלון מכתב חריף: "לא ניתן שלא להביע שאט נפש מן המעשים בהם הורשע"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מוטי אלון
צילום: מיטל כהן, פלאש 90

הרבנות הראשית הודיעה היום (חמישי) למוטי אלון כי היא מסכימה להמתין עם הליך שלילת תעודת הכשירות לרבנות שיש לו לכהן כרב עיר. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם כי אלון התחייב בפני הרבנות כי לא יתמודד על התפקיד בארבע השנים הבאות.


הליך שלילת כושר לרב עיר הוא הליך מורכב ומסובך, והרבנות אומרת לאלון שהיא שומרת לעצמה את הזכות לפסול אותו בכל זמן אם יחליט להתמודד. במכתב חריף שנשלח היום לאלון נכתב: "לא ניתן שלא להביע שאט נפש מן המעשים בהם הורשע הרב אלון.

"במעשיו פעל אלון בסתירה מובהקת לדרכה של תורה. הרב אלון מנוע מלשמש בתפקיד של הנהגה רוחנית. הרבנות הראשית שומרת לעצמה את הזכות לנהל בעניין הרב אלון הליך לביטול כשירויותיו הרבניות בכל עת".

בינואר פורסם לראשונה בכאן חדשות כי הרבנות הראשית החלה בהליך לשלילת התואר "רב" ממוטי אלון, בעקבות פרשה חדשה שבה הוא מעורב. היועץ המשפטי של הרבנות פנה לאלון במכתב, שבו בישר לו כי ברבנות שוקלים לשלול ממנו את התואר.

ההחלטה התקבלה בעקבות החשדות החדשים נגד אלון, וגם בעקבות הרשעתו במעשים מגונים בנער בן 17 ב-2013. במכתב של היועץ המשפטי של הרבנות, הראל גולדברג, לאלון נאמר בין השאר: "הרשעתך בעבר בשתי עבירות של מעשה מגונה תוך שימוש בכוח מהווה עילה, לכאורה, לשלילתן של תעודות הכשירות לרב עיר ולרב שכונה שניתנו לך בעבר". 

בדצמבר הוגשה תלונה חדשה נגד אלון, שהתקבלה בפורום "תקנה", לכאן חדשות נודע כי אלון הודה במעשים המיוחסים לו.  זאת כחמש שנים לאחר שהרב כבר הורשע במעשים מגונים.

הפופולריים