"זה אירוע מאוד דרמטי": מה מצפה לנתניהו ופרקליטיו בשימוע?

"זה אירוע דרמטי": מה מצפה לנתניהו בשימוע?
בריאיון לכאן רשת ב מספר עוה"ד עופר ברטל, שייצג את שולה זקן, כי לסניגורים הפרטיים קשה להתמודד עם המשאבים שמציבה מולם הפרקליטות: "אין היום סניגור פלילי בישראל שיכול להעמיד 30 איש, ואין חשוד שיכול לשלם ל-30 איש. אני רוצה שהמשחק יהיה הוגן"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו ניצח בבחירות, אך לצד מלאכת הרכבת ממשלתו החמישית, עליו להיערך כעת גם לקראת השימוע הצפוי בשלושת התיקים שבהם הוא חשוד. היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כבר הודיע כי השימוע ייערך ביולי, אך האם עורכי דינו של ראש הממשלה יבקשו דחייה על מנת לקבל יותר זמן לעבור על חומר הראיות, ומה מצפה לנתניהו ופרקליטיו בשימוע? 

האזינו לריאיון עם עופר ברטל בכאן רשת ב

"זה אירוע מאוד דרמטי", אומר עורך הדין עופר ברטל, שבין היתר ייצג את שולה זקן. בריאיון שהעניק היום (חמישי) לתוכנית "אלמוג וגילת" בכאן רשת ב אמר ברטל: "זה אירוע שדורש הכנה אין סופית. זה כמו סיכום התיק בפני שופט, רק בלי שופט, ועושים את זה מול פרקליטים. אנחנו מקבלים מהפרקליטות רק את ליבת חומר הראיות, ולא את כל החומר.

"בדרך הפרקליטות יושבת על תיקים לא מעט זמן. כשהיא מקבלת תיק כמעט אין לה סטופר, ואף אחד לא מאיץ בהם יותר מידי. כשאנחנו מקבלים את כתב החשדות אומרים לנו פתאום 'תוך חודש שימוע', ואחרי שמדברים עם הפרקליטות אז השימוע נדחה".

ברטל הוסיף: "במקרה של תיקי נתניהו מדובר בכמות חומר גדולה, וכ-30 פרקליטים עבדו על התיק. צריך לתת להגנה 'פייר פייט'. השימוע לא יהיה בתוך שלושה חודשים. צריך לתת לסניגורים את הזמן שהיה לפרקליטות לשבת על התיק. אין היום סניגור פלילי בישראל שיכול להעמיד 30 איש, ואין חשוד שיכול לשלם ל-30 איש. אני רוצה שהמשחק יהיה הוגן, וצריך לקבוע כללים כאלה כדי שהמשחק יהיה הוגן. חצי שנה נראה לי זמן מהיר ביותר".

הפופולריים