ביטן מגיב להמלצות המשטרה: "פסטיבל חסר מעצורים"

ביטן מגיב להמלצות המשטרה: פסטיבל חסר מעצורים
חבר הכנסת שהומלץ להעמידו לדין בקבלת שוחד, הגיב לראשונה לטענות נגדו. הוא קרא לגורמי האכיפה לאפשר לו להגיב לפרטי החקירה, וצייץ: "אשמח להופיע ועד אז שיפסיקו עם ההשמצות והשקרים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ח"כ דוד ביטן
צילום: צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

חבר הכנסת דוד ביטן הגיב היום (שישי) לראשונה להמלצת המשטרה להעמידו לדין על קבלת שוחד, ואמר שמדובר ב"פסטיבל תקשורתי". בחשבון הטוויטר שלו קרא ביטן לגורמי האכיפה לאפשר לו להתייחס לתוכן החקירה, "בתגובה לשקרים שמשמיעים נגדי". 

"כבר יותר מ-24 שעות שהתקשורת 'חוגגת' בפסטיבל חסר מעצורים בסיפורים ופרשנויות שכאילו ונכתבו בידי סופר ספרי מתח. אי היכולת שלי להגיב גורמת לתקשורת לעסוק בנושא כל היום, וממלאת זמן שידור בשקרים וגם בדיות ומבקשת ממני להגיב ולהופיע כשאני מנוע מלהתייחס לתוכן החקירה", כתב ביטן בחשבון הטוויטר שלו.

ביטן הוסיף כי "אני קורא לאמצעי התקשורת לפנות לגורמי האכיפה המתאימים כדי שאקבל אישור להתייחס לתוכן החקירה ולעדויות בתגובה לשקרים והפרשנויות שמשמיעים נגדי. אז אשמח להופיע, ועד אז שיפסיקו עם ההשמצות והשקרים״.


אתמול פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כיצד הצליחה המשטרה להפילו לאחר שהסתבך בכמה גרסאות סותרות בחקירתו. ביחידה הארצית לחקירות הונאה עשו לביטן תרגיל חקירה - החוקרים התקינו מצלמה נסתרת והאזנות במשך כמה חודשים בחנות של מקורבו של ביטן, משה יוסף - ושם הוא תועד וגם הוקלט בעת העברת כסף מזומן, כשהוא סופר שטרות.

כשהגיע ביטן לחקירה הראשונה הוא כמובן לא ידע את זה, וזה גם לא הוצג לו על ידי החוקרים. הוא נשאל כמה שאלות פשוטות, גם לגבי יחסיו עם משה יוסף, שאותו הוא הגדיר רק כחבר - ולא דיבר על קשרים עסקיים או העברות כספים. החוקרים שאלו אותו אם יכול להיות שאי פעם הוא העביר לו כסף - ועל כך הוא השיב שלא. וכך "נעלו" אותו בגרסה מסוימת - של הכחשה גורפת של הרבה פרטים שיש לגביהם ראיות.

רק אחר כך, בחקירה השנייה, הראו לו החוקרים את התיעוד ואת ההקלטות - ואז הוא כבר היה צריך לספק גרסה אחרת, שמסבירה את העברות הכספים. בחקירות הבאות הוא שמר על זכות השתיקה, ולאחר מכן סיפק גרסאות סותרות.

לפי החשד, עיקר הכספים שביטן קיבל בין השנים 2017-2011 הגיעו לנושים שדרשו את הכסף. מלבד הח"כ, המשטרה מצאה תשתית ראייתית להעמיד לדין יותר מ-20 מעורבים נוספים בפרשה.

בכאן רשת ב פורסם גם כי חוות הדעת של המשטרה קובעת שיש להעמיד לדין את ראש עיריית ראשון לציון לשעבר דב צור בקבלת שוחד, ואת היזם ארז מוסצ'ו במתן שוחד. בחקירה התגלה ש-19 תורמים של צור בבחירות 2013 לרשויות המקומיות היו קשורים למוסצ'ו. מאוחר יותר, צור פעל לפי החשד לקדם את האינטרסים בעירייה בכמה פרויקטים נדל"ניים. 

הפופולריים