התפתחות בפרשה שאסורה בפרסום: המשטרה עצרה בכיר במערכת המשפט

התפתחות בפרשה: המשטרה עצרה בכיר במערכת המשפט
האיש נלקח ליחידת להב 433, שם נחקר באזהרה בחשד לעבירות טוהר מידות. מנדלבליט לא יעסוק בפרשה, משיקולים מקצועיים שהחיל על עצמו בעבר. לפי ההערכות, תידרש עדות של שרת המשפטים ובכירים במערכת המשפט
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
להב 433
צילום: צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

התפתחות בפרשה החדשה האסורה בפרסום: המשטרה עצרה הבוקר (רביעי) בכיר במערכת המשפט בחשד לעבירות טוהר המידות, והוא נלקח לחקירה באזהרה ביחידת 433. לפי ההערכה, תידרש עדות של שרת המשפטים איילת שקד ובכירים במערכת המשפט, במסגרת חקירת הפרשה. 

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט פסל את עצמו מלעסוק בפרשה, כפי שפורסם אתמול בחדשות הערב בכאן 11. מנדלבליט בחר שלא לעסוק בפרשה משיקולים ענייניים ומקצועיים, ובהתאם לקריטריונים מחמירים שהחיל על עצמו. בעקבות החלטתו, הוסמך פרקליט המדינה שי ניצן לעסוק בה והוא זה שאישר את החקירות והעדויות של הבכירים במערכת המשפט כנדרש.

בכירים במערכת המשפט הביעו תרעומת רבה על גל השמועות שנפוץ בימים האחרונים. בין השאר, הגורמים כעסו על שמות שהופצו כקשורים לכאורה לפרשה – אף על פי שניתן להעריך כי רובם המכריע כלל אינם נוגעים אליה בשום דרך.

ח"כ אמיר אוחנה מהליכוד צייץ הבוקר בחשבון הטוויטר שלו: "כשהפרטים ייחשפו, תבינו כמה ריקבון פשה במערכת המשפטית, ושיכרון כוח - מהו".


הפופולריים