הפרשה המשפטית: נבדק אם העצור היה בקשר אינטימי עם השופטת שפעל למינויה

העצור היה בקשר אינטימי עם שופטת שפעל לקדם
החקירה עוסקת בחשד למינוי שופטת שלום לפני כמה שנים, וניסיון להביא לקידום של שופט למחוזי - שלא התממש. עורך דין נעצר בפרשה, ושופטת זומנה להעיד. במסגרת החקירה פשטה המשטרה על לשכת עורכי הדין
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
להב 433
צילום: צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

ביחידת להב 433 מתנהלת חקירה בחשד לעבירות בנוגע למינוי שופטים שלא כדין, כך הותר הבוקר (רביעי) לפרסום. החקירה, שעל עצם קיומה פורסם לראשונה בכאן חדשות, נפתחה בעקבות מידע שהגיע לפני כשבועיים. מדובר בחשד לביצוע עבירות בקשר למינוי של שופטת שלום אחת לפני מספר שנים ובקשר לנסיון להביא למינוי של שופט שלום למחוזי - שלא קודם. נבדק אם החשוד המרכזי היה בקשר אינטימי עם השופטת שפעל למינויה. 


עורך דין המעורב בפרשה נעצר הבוקר. עד כה זומנו לחקירה שתי שופטות נוספות, אחת מהן שופטת שלום והשנייה עורכת דין. בנוסף זומנו עדים לחקירה, נערכו חיפושים ונתפסו מסמכים וחומרי מחשב. במסגרת החקירה פשטה המשטרה על לשכת עורכי הדין, השוטרים הגיעו ככל הנראה בכדי לאסוף מסמכים הקשורים לפרשה. 

הפרשה החדשה: היועץ המשפטי לממשלה צפוי לא לעסוק בעניין, שנמצא תחת צו איסור פרסום. במקביל, גורמים במערכת המשפט מביעים תרעומת על גל השמועות שמתפשטות בנושא. הדיווח של @almog_tamar ב-#חדשותהערב pic.twitter.com/nmHMA2S9oz


היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט פסל את עצמו מלעסוק בפרשה, כפי שפורסם אתמול בחדשות הערב בכאן 11. מנדלבליט בחר שלא לעסוק בפרשה משיקולים ענייניים ומקצועיים, ובהתאם לקריטריונים מחמירים שהחיל על עצמו. בעקבות החלטתו, הוסמך פרקליט המדינה שי ניצן לעסוק בה והוא זה שאישר את החקירות והעדויות של הבכירים במערכת המשפט כנדרש.

בכירים במערכת המשפט הביעו תרעומת רבה על גל השמועות שנפוץ בימים האחרונים. בין השאר, הגורמים כעסו על שמות שהופצו כקשורים לכאורה לפרשה – אף על פי שניתן להעריך כי רובם המכריע כלל אינם נוגעים אליה בשום דרך.

הפופולריים