קטין נאשם בהריגת עאישה א-ראבי בנסיבות של מעשה טרור

קטין נאשם בהריגת עאישה א-ראבי בנסיבות של טרור
בפרקליטות הוחלט להאשים את הצעיר בהריגה ולא ברצח. על פי כתב האישום הנאשם השליך סלע במשקל 2 קילוגרם לעבר הרכב בו נסעה האישה שנהרגה. מעצר הנאשם הוארך עד מתן החלטה אחרת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תיעוד מעצר הנערים בפרשת הטרור היהודי
צילום:

כתב אישום בגין הריגת עאישה א-ראבי  בנסיבות של מעשה טרור הוגש היום (חמישי) לבית משפט מחוזי מרכז נגד קטין בן 16 שהיה עצור במשך שלושה שבועות. בפרקליטות הוחלט כי הצעיר יואשם בהריגה ולא ברצח. על פי כתב האישום הקטין השליך סלע שמשקלו כשני קילוגרם לעבר מכונית בה נסעה האישה הפלסטינית וגרם למותה. מעצרו של הנאשם הוארך עד מתן החלטה אחרת. 

הראייה המרכזית נגד הצעיר היא  ה-DNA שלו שנמצא על האבן שפגעה באישה הפלסטינית. בהודעת הפרקליטות נקבע כי כתב האישום הוגש בגין הריגה בנסיבות מעשה טרור, יידוי של אבן לעבר כלי תחבורה בנסיבות מחמירות בנסיבות מעשה טרור, חבלה במזיד ברכב בנסיבות מעשה טרור. 

לאחרונה פורסם בכאן חדשות כי כתב האישום נגדו צפוי להתבסס על ראיה מרכזית אחת, שנבדקה לאורך תקופה על ידי מומחים שקבעו שהיא חזקה מספיק כדי לבסס את החשד נגדו, ואתמול הותר לפרסם שמדובר ב-DNA שנמצא על האבן.

הנאשם שבר בסוף השבוע האחרון את שתיקתו הארוכה בחקירה ומסר גרסה המסבירה כיצד אף שנמצא DNA שלו על האבן שגרמה למותה, לא הוא שזרק אותה. לפי שעה לא ידוע מה סוג ה-DNA שנמצא על האבן ובאיזו ודאות הוא שייך לחשוד. מומחים הבהירו שהראיה חזקה דיה כדי לבסס את החשד נגדו

ארבעה חשודים נוספים שהיו מעורבים בפרשה שוחררו לפני כשבועיים למעצר בית. מאז תום תקופת מעצר הבית לא חלות עליהם מגבלות כלשהן.

השתלשלות האירועים על פי כתב האישום

על פי כתב האישום, שהוגש בידי עו"ד רועי רייס, בסוף השבוע שחל בלילה שבין 12 ל-13 באוקטובר 2018 נותרו הנאשם ותלמידים נוספים ללון בישיבה בה למדו אותה עת. ביום שישי (12 באוקטובר) התמקם הנאשם, בליווי אחרים, על גבעה הצמודה לשולי כביש 60, שהינו כביש בינעירוני מהיר, הממוקמת מטרים ספורים מהכביש, בחלקו  שבין צומת רחלים לצומת תפוח. הנאשם אחז בידו סלע אשר משקלו קרוב לשני קילוגרם, במטרה לפגוע באמצעותו בנוסעי רכב ממוצע ערבי, וזאת מתוך מניע אידיאולוגי של גזענות ועוינות כלפי ערבים באשר הם.

באותה עת נסעו עאישה ראבי, בן זוגה ובתם בת ה-9 בחלק זה של הכביש, מצומת רחלים לצומת תפוח, בדרכם לביתם בבידיא, ברכב המשפחה, במהירות גבוהה של כ-100 קמ"ש. עם התקרבות הרכב זיהה הנאשם שמדובר ברכב פלסטיני עם לוחית זיהוי לבנה פלסטינית. לקראת הגעת הרכב במהירות גבוהה יידה הנאשם את הסלע בעוצמה ובאופן חזיתי לעבר שמשת הרכב הקדמית, במטרה לפגוע ביושבי הרכב, ומתוך אדישות לאפשרות גרימת מותם. הסלע פגע בחלקה העליון הימני של שמשת הרכב הקדמית, ניפץ אותה, חדר אותה, ופגע בעוצמה אדירה ישירות בראשה של עאישה, הכל לעיני בני משפחתה. 

כתוצאה מכך נגרמה לעאישה פגיעת  ראש קשה וקטלנית. המתלונן, אשר הצליח שלא לאבד שליטה ברכב ולהימנע בכך מסיכון בטיחותם שלו, של הילדה הקטנה ושל יתר משתמשי הכביש, המשיך בנסיעתו לכיוון צומת תפוח, תוך שהוא מפעיל אורות חירום מהבהבים, קורא לעבר בתו בצעקות ונוסע במהירות למרפאה הפלסטינית הקרובה ביותר למקום, שם נקבע מותה.

הפופולריים