תלונה נוספת הוגשה נגד חבר הנהלת מרצ בגין תקיפה מינית

הוגשה תלונה נוספת נגד חבר הנהלת מרצ
בכך עולה מספר התלונות נגד לארבע. מנגד, חבר ההנהלה הגיש קובלנה נגד תמר זנדברג: בחרה בודקת לתלונות ללא סמכות. זדברג בתגובה: נחושה לפעול לבירור הנושא
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תמר זנדברג
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

במפלגת מרצ התקבלה בימים האחרונים תלונה נוספת בגין הטרדה מינית נגד חבר הנהלה, כך פורסם היום (חמישי) בתכנית "כאן הערב" בכאן רשת ב. מדובר בחבר ההנהלה שנגדו הוגשו בתקופה האחרונה שלוש תלונות נוספות.

מנגד, החליט חבר ההנהלה להגיש קובלנה נגד יו"ר המפלגה תמר זנדברג, בעקבות מינוי בודקת לתלונות, שלטענתו נעשה בחוסר סמכות ובהתנהגות שאינה הולמת. זאת מאחר שבית הדין לא אישר את מינוי הבודקת ומדובר בבודקת המקורבת לראשת המפלגה. הבודקת החלה את עבודה ונפגשה עם המתלוננות.

ח"כ תמר זנדברג מסרה בתגובה: "אני ומרצ נחושות לפעול לבירור הטרדות מיניות. לא לתת לאף אחד לסכל את העניין ולא את ההבטחה של סביבה בטוחה לנשים, בהתאם לתפיסת העולם וההובלה של מרצ".  

עו"ד אפרת נחמני בר שמייצגת את חבר ההנהלה מסרה: "מרשנו היה הראשון שדרש מתחילת הדרך בירור מעמיק לצורך טיהור שמו ולכן אף פנה לביהמ"ש. אולם במרצ נערך, ללא סמכות, משחק מכור למראית עין שהשורה התחתונה שלו ידועה מראש מטעם בודקת במירכאות כפולות, מקורבת ומעורבת שמינתה אותה ללא סמכות".

לפני כחודשיים וחצי התקבלה התלונה הראשונה נגד הפעיל, שהיה עוזרו של חבר הכנסת אילן גילאון וסיים את תפקידו אצל גילאון. מאז קיבלה ראש המפלגה, תמר זנדברג, שתי פניות נוספות מנשים, שסיפרו כי נפגעו ממנו מינית.

גורמים במרצ אמרו לכאן חדשות כי אם רצו במפלגה להשעות את חבר ההנהלה מתפקידו הייתה דרך לעשות זאת כפי שכבר קרה בעבר עם חבר הנהלה אחר ואפשר היה להביא אל בית הדין המשמעתי בקשה להשעיה. לתמר זנדברג הייתה היכולת להביא את הבקשה והיא לא עשתה זאת.

אחת המתלוננות, חברה במפלגה, העידה כי הותקפה מינית על ידי הפעיל בשירותים במסיבה של המפלגה. "המתלוננות הן אלו שסופגות איומים ותביעות השתקה - ועליו המפלגה מגנה", אמרה בריאיון לקרן נויבך בתכנית. "מבחינתי לא יכול להיות מצב שיש תלונות והמפלגה לא עושה כלום".

הפופולריים