המתלוננת נגד מלכה לייפר: "ליצמן צריך להתפטר"

המתלוננת נגד מלכה לייפר: "ליצמן צריך להתפטר"
דסי ארליך, המתלוננת נגד מלכה לייפר, בריאיון לכאן רשת ב: סגן השר יעקב ליצמן הבהיר שאינו תומך בהסגרתה. "אנחנו מחברות את הפאזל", המשיכה. "אנחנו מבינות שכנראה זאת הסיבה שאני והאחיות שלי ממתינות כל כך הרבה זמן". בשיחה נוספת עם כאן חדשות היא תיארה כיצד ליצמן, לטענתה, סירב לשמוע אותה ואת המתלוננות האחרות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יעקב ליצמן והחשודה בפדופיליה
צילום: מרים אלסטר ויונתן סינדל, פלאש 90

דסי ארליך, המתלוננת נגד מלכה לייפר, החשודה במעשי פדופיליה, אומרת הבוקר (שישי) כי "אני מבינה שקיימת אפשרות שיש שחיתות בדרגים הגבהים ביותר בממשלה הישראלית". בריאיון לבני טיטלבוים בכאן רשת ב היא הוסיפה: "אנחנו מחברות את הפאזל ומבינות שכנראה זאת הסיבה שאני והאחיות שלי ממתינות כל כך הרבה זמן".

האזינו לריאיון עם ארליך בכאן רשת ב:

"אני מקווה שעכשיו כשכל זה יוצא לאור, זה סוף כל סוף יוביל לצדק שאנחנו מחפשות", הוסיפה ארליך. "רצינו להעלות את המודעות למקרה שלנו". לגבי סגן השר יעקב ליצמן, שנחקר בחשד שניסה למנוע את הסגרתה של לייפר, אמרה ארליך כי "פגשנו אותו בכנסת כשהיינו בארץ, הוא הבהיר לנו בבירור שהוא לא תומך בהסגרה".

בשיחה נוספת עם כאן חדשות תיארה ארליך את מאמציה שלה ושל מתלוננות נוספות לשוחח עם ליצמן על הנושא. "הוא סירב לשמוע אותנו", סיפרה. "נתקלנו בו בכנסת והוא כעס מאוד שניגשנו אליו. הוא אמר שאינו רוצה לדעת את הסיפור ושלא יתמוך בהסגרה". ארליך קראה לפיטוריו של ליצמן: "אסור שיתערב בתיק בשום צורה".

אתמול פורסם בחדשות הערב כי במשטרה אספו בחודשים האחרונים עדויות מגורמים במשרד הבריאות נגד ליצמן. לפי העדויות מאותם גורמים, ליצמן שוחח איתם וניסה להתערב כדי להשיג חוות דעת פסיכיאטרית שלפיה לייפר לא כשירה לעמוד לדין, ככל הנראה בעקבות לחץ של רבנים.

העדויות הגיעו לידי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, והוא סבר שיש חשד סביר שליצמן חורג מסמכותו בעניינה של לייפר, וכי הוא פועל בניגוד לחוק. אתמול נחקר ליצמן בחשד לביצוע עבירות מתחום טוהר המידות ושיבוש הליכי משפט.

סגן שר הבריאות וח"כ מיהדות התורה אמר בחקירתו כי לא התערב בנושא, אלא רק בירר אותו: "פנו אליי המון אדמו"רים בנוגע למלכה לייפר. אני בכלל לא הכרתי את הנושא לפני כן. שאלתי את גורמי המקצוע במשרד על מה מדובר. כשענו לי אמרתי אני שלא אתערב - ולא התערבתי".

לייפר מבוקשת באוסטרליה, ונגדה עומד כתב אישום במדינה בגין ביצוע עבירות מין בכמה קטינות, בעת שהייתה מנהלת בית ספר במלבורן. היא נמלטה לישראל כשעלו החשדות נגדה באוסטרליה. בחוות הדעת מהליך המעצר של לייפר בישראל נקבע כי היא מתחזה לסובלת ממחלת נפש.

בהכנת הידיעה השתתף תומר ממיה.

הפופולריים