החלטת היועמ"ש בתיק 2000: לנתניהו הוצע שוחד, המשך השיחה עם מוזס - הפרת אמונים

היועמ"ש על תיק 2000: כך הפר רה"מ אמונים
בצמרת הפרקליטות סברו כי יש די ראיות להעמיד לדין את רה"מ לדין בגין שוחד בתיק 1000, אולם מנדלבליט הסתפק באישום בגין הפרת אמונים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, החליט להעמיד לדין כפוף לשימוע את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בגין הפרת אמונים בתיק 2000 (שיחות נתניהו-מוזס). זאת בנימוק כי מהרגע שהוצע לו שוחד,  לכאורה, היה עליו להפסיק את השיח, ועצם ההימצאות במצב זה - היא חשד להפרת אמונים. למעט המשנה ליועץ, שחשב שיש לסגור את התיק בשל קשיים במישור הראייתי , ופרקליט בכיר שסבר שיש להעמידו לדין בגין הפרת אמונים - שאר אנשי הצוות חשבו שיש להעמיד לדין בגין הפרת אמונים.

מנדלבליט סגר את תיק 1000 (פרשת המתנות) נגד שרה נתניהו, בניגוד לעמדת הפרקליטות, והחליט על הגשת כתב אישום כפוף לשימוע נגד ראש הממשלה גם כן על הפרת אמונים. זאת, למרות חוות דעת של צמרת הפרקליטות כי יש די ראיות להעמיד את נתניהו לדין בגין שוחד בתיק זה.

מנדלבליט צפוי לפרסם את החלטותיו בעניין תיקי ראש הממשלה בצוהריים. מסתמן כי נתניהו יואשם במתן שוחד בתיק 4000. אמש פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי כתב אישום נוסף יוגש נגד מו"ל "ידיעות אחרונות", ארנון מוזס, בגין מתן שוחד בתיק 2000. עוד פורסם כי חומרי החקירה לא יימסרו לפרקליטי החשודים עד לבחירות על מנת למנוע מצב שבו יתפרסמו קטעים מהחקירה.

נתניהו סימן את תיק 2000 כאיום הגדול ביותר עליו בגלל עוצמת הראיות, השיחות המוקלטות וחומרת עסקת השוחד שנרקמה בין ראש הממשלה למוזס. בתיק 2000 היו מחלוקות לאורך הדרך ואפילו מתיחות סביב העובדה שהפרקליטות אמרה שאפשר להגיש כתב אישום כפוף לשימוע, בעוד שהיועץ המשפטי לממשלה מתלבט בעניין זה.

תחילה יועברו ההחלטות לבאי כוחם של החשודים, כל אחד את ההחלטה הנוגעת אליו, יחד עם כתב החשדות - ואחר כך תפורסם לציבור החלטה מתומצתת.

הפופולריים