פאינה קירשנבאום לתובעים במשפטה: "אין בכם חמלה אנושית"

קירשנבאום לתובעים במשפטה: "אין בכם חמלה"
סגנית השר לשעבר הנאשמת בשוחד תקפה את נציגי הפרקליטות בעדותה במשפט המתנהל נגדה: "סגרתם לי את כל חשבונות הבנק. עצרתם את הילדים שלי בשש בבוקר"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פאינה קירשנבאום
צילום: צילום: פלאש 90

סגנית השר לשעבר, פאינה קירשנבאום מישראל ביתנו, תקפה הבוקר (שני) מעל דוכן העדים את נציגי הפרקליטות. קירשנבאום העידה בפעם הראשונה במשפטה בגין לקיחת שוחד בפרשת ישראל ביתנו ואמרה כי לתובעים אין חמלה אנושית: "איבדתם את זה. סגרתם לי את כל חשבונות הבנק. סגרתם את החשבונות של אמא שלי בת 86. עצרתם את הילדים שלי בשש בבוקר. אין לכם שום חמלה כלי ציבור שאתם בוחנים אותו״. השופט ביקש ממנה להירגע ולא לתקוף אישית את התובעים.

קירשנבאום סיפרה על חקירתה הראשונה במשטרה, שבה התייחסה לחשדות נגדה ואמרה כמה דברים שמאוחר יותר סיבכו אותה: "כשאני קוראת את החקירה הראשונה שלי אני מבינה שהייתי מוטרדת מזה שאמרו לי שהילדים שלי עצורים. לא כל כך הבנתי באיזה עולם אני חיה. מכיוון שאני לא יודעת מה קורה אני לא יודעת למה אמרתי חלק מהדברים״.

היא סיפרה כי במקרה נוסף ניגש אליה חוקר ואמר לה: ״את אישה אינטליגנטית תני לנו את מה שאנחנו רוצים ואנחנו נסגור לך את התיק. הוא לא אמר את השם של ליברמן אבל הבנתי על מה מדובר. אמרתי לו אני לא יודעת על מה מדובר״.

בכתב האישום נגד קירשנבאום נטען כי נתנה כספים קואליציוניים לעמותות וקיבלה שוחד בתמורה. קירשנבאום התייחסה בעדות לחלוקת כספים הקואליציוניים: ״בשש שנים חילקתי סדר גודל של מיליארד שקל כספים קואליציוניים. זה נראה לך כסף גדול, אבל מפלגות אחרות קיבלו פי שניים כסף מאתנו".

היא ציינה כי לדאוד גודובסקי, שהיה ראש מטה ישראל ביתנו והורשע בפרשה, לא הייתה כל השפעה על החלטותיה בנושא כספים קואליציוניים. "הוא היה צינור אבל לא החליט ולא השפיע. לא שמעתי על העברת הכספים לעמותת איילים עד החקירה, לדוגמה. לא הייתי שם כשביקש מהם כסף, לא נכחתי ולא ידעתי. רוצה להאמין שהייתה פשוט טעות בהבנת הביטויים שהשתמש בהם ולא מעבר לכך".

קירשנבאום הכחישה את עדותה של עדת המדינה נלי דינוביצקי, שטענה כי נתנה לה כסף מזומן כשוחד: ״מעולם לא קיבלתי מנלי כסף מזומן. אני מוכנה ללכת למכונת אמת. לא פה. לא בבית. לא בשום מקום אחר״.

הפופולריים