פרשת הצוללות: ההסבר של גנור - לא מספק

פרשת הצוללות: ההסבר של גנור - לא מספק
במערכת אכיפת החוק חוששים מהאינטרס של גנור לשבש את החקירה בתיק הביטחוני החמור. גנור ישתחרר מביה"ח, אליו פונה במהלך חקירתו לאחר שחש ברע. יותר מאוחר יגיע לחקירה ולדיון בהארכת מעצרו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מיקי גנור
צילום: צילום: פלאש 90

גורמים המעורים בתיק 3000 - פרשת הצוללות, אמרו כי ההסבר שסיפר מיקי גנור, עד המדינה שחזר בו אמש מעדותו, איננו מספק ולא מתיישב עם המציאות. כך פורסם הבוקר (רביעי) ב"הבוקר הזה" בכאן רשת ב. במערכת אכיפת החוק חוששים מהאינטרס של גנור לשבש את החקירה בתיק הביטחוני החמור.

גנור ישתחרר בזמן הקרוב מבית החולים, אליו פונה אמש במהלך חקירתו לאחר שחש ברע. משם הוא יגיע ללהב 433 ומשם לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בראשון לציון.

גנור מנסה לטעון כי הפרשנות שניתנה לעדותו כעד מדינה - מוטעית. מצד אחד הוא רוצה להבהיר לחוקריו כי מה שסיפר איננו בגדר שוחד כדי לחזור בו מן ההסכם ומצד שני הוא לא רוצה להיתפס כעד שקרן, מה שיכול לפעול נגדו בתיק שנפתח כעת מחדש.

עילת המעצר שתבקש המשטרה תהיה שיבוש מהלכי חקירה ולמעשה לא ניתן להשתמש בעילה אחרת כי מעצר לפני כתב אישום נועד לשרת את החקירה, והחקירה בתיק הזה הסתיימה. חשש נוסף של מערכת האכיפה הוא שגורמים נוספים ינסו להשפיע עליו ועל עדותו לאור ההתפתחויות. בל מקרה, ניתן להשתמש בחומרים ובראיות שהביא.

במהלך חקירתו אמש, גנור חש ברע ופונה באמבולנס מלהב 433 לבית החולים. גנור ביקש לשנות את הגרסה שמסר במהלך החקירות ולפיה שיחד גורמים בחברת הצוללות הגרמנית טיסנקרופ. גנור טען כי הגרסה שמסר לאחר החתימה על ההסכם, נמסרה תחת לחצים.

עוד טען עד המדינה כי אם הועברו כספים, יש להם הצדקה חוקית. המשטרה ופרקליטות המדינה ישקלו אם יש מקום לבטל את ההסכם שנחתם עמו. גורמים המעורים בתיק אומרים כי יוכלו להשתמש בחומרים שמסר לפי הסיכום איתו וכי יש די ראיות גם כך. חשוב להדגיש כי אין קשר בין ההתפתחות הזו לבין התפתחות עם עניין המניות ומילקובסקי.

הפופולריים